Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Ideální postava

12. července 2007 v 14:32 | Helena |  jen tak
Tisícům žen připadá honba za "dokonalým tělem" nesmyslná a přesto většina z nich a statisíce dalších drží diety, cvičí, kupují si pilulky na hubnutí i "zeštíhlující" krémy. Jen minimum z nich/z nás tohle všechno podstupuje kvůli svojemu zdraví. A proč ty/my ostatní? A co je vlastně ten ideál? Většina žen si myslí, že by mohly (víc nebo míň) zhubnout. Znala jsem jen jednu holku (mimochodem s krásnou, štíhlou, souměrnou postavou), která si přála přibrat - nedařilo se jí.
Dokonce jim bývá i jedno, že mají vedle sebe muže, který by si byl býval přál, aby žena trochu přibrala. Čím blíž jsme hranici podváhy a čím víc z nás lezou kosti, tím jsme na sebe pyšnější a připadáme si krásnější. Není něco v nepořádku?

Vím, že článků na tohle téma jsou plné časopisy, noviny, ba i knihy a filmy, přesto si dovolím, krátkou úvahu a pokusím se neomílat už stokrát napsané, jakože každá žena může být krásná,....
Rozhodla jsem se také psát pouze o ženském těle. Je jasné, že u něj jaksi vzhled hraje důležitější roli. Když se sejdou kamarádky a povídají si o svých nových partnerech, většinou shrnou jeho vzhled jednou holou větou (pokud tedy není vyloženě nadprůměrně krasný) a dál si povídají o tom, co pro ně udělal, jak se zachoval, co dělá za práci,... Co jsemse tak doslechla, u mužů je to jinak (uvidím, jestli mi to potvrdíte), spíš přijdou mezi kamarády a pochlubí se s tím, jaký má ta jejich prsa, jak je štíhlá (případně, že by potřebovala zhubnout,...) na to, co dělá za práci nebo jak umí vařit přichází řeč výjimečně.
Je to tak dané už od pradávna, kdy muž potřeboval mladou, zdravou ženu, která mu bude rodit děti, zatímco žena potřebovala silného (dnes rozuměj zajištěného) muže s dobrými geny, který se postará o jejich potomky. A vskutku, pro většinu mužů hraje vzhled téměř nejdůležitější (pro některé dokonce snad i jedinou) roli. Ještě jsem neslyšela od žádného chlapa, že by říkal: "Ta moje je sice fakt ošklivá, ale je chytrá a má perspektivní zaměstnání."
Co ale rozhodně nebylo vždycky je ta posedlost vychrtlostí, hraničící s neschopností mít děti. Mladá žena se sice už po tisíciletí pozná podle štíhlého pasu (všimněte si, že je to tělesný znak specifický pro ženy v produktivním věku - muži, malý holky i ženy po přechodu pas vyrýsovaný nemají, více v některém z dalších článků), ale měla by mít i trochu ženské křivky.
Mně osobně se sice štíhlé tělo líbí, ale čím dál tím víc vidím krásu i v zaoblenějším těle s ženskými tvary (jako má třeba Juliette Binoche ve filmu Čokoláda). Dokonce mi takové tělo, chic oblečené, přijde zajímavější a krásnější než kostnaté nic a už vůbec než sice vypracované štíhlé tělo, ale oblečené do minisukně a trendy tílečka s obřím výstřihem (už jsem jednou byla nařčená, že nemám žádný vkus, když se mi takové oblečení a soláriem osmahlé tělo s peroxidovou kšticí nelíbí, ale za svým názorem si stojím ;-)).
Naštěstí ale příroda obdařila muže (alespoň většinu z těch, se kterými se setkávám) schopností vlastního úsudku a vlastním smyslem pro krásu ženy (a navíc zařídila zamilovanost, která tak nějak pomáhá schovávat faldíky a přidávat na kráse milované osoby).A tak nám nevládne ideál krásy, ke kterému bychom se měly všechny snažit přibližovat. Naopak, čím víc si budem všímat krás svojeho těla a dodělávat už jen drobné "kosmetické úpravy" (pomocí oblečení, jemného líčení a tónování vlasů, případně zhubnutí pár kil cvičením a pravidelným zdravým jídlem) tím spíš se budeme líbit a upoutáme pozornost právě toho člověka, kterému se naše tělo bude líbit takové jaké je (a bude, co si budeme nalhávat ;-)).
Je smutné, když si žena předsevze, že bude do léta vypadat jako modelka. Tragédie ale je, když si to samé o své ženě představuje její muž. Pokud chce modelku, měl začít chodit s modelkou a ne trápit boubelku. Představa mužů o hubnutí a udržení postavy je často zkreslená především tím, že sami mají od přírody méně tuku (a už vůbec toho podkožního) a navíc se jim hubne daleko snáz, než ženám. Pokud vám tedy, muži, na vzhledu tolik záleží, vybírejte si takové ženy, které se vám líbí a nečekejte změny k lepšímu (ty přicházejí jako bonus ;-)).
A krátce ještě k mužskému tělu. Ač nám ženám na tom až tolik nesejde, přecijen se lišíme v tom, zda preferujeme svalovce, sportovce nebo hubeňoury. Já - jak jsem už psala, údajně bez vkusu :-) - mám jasno. Míry 90-50-35, z čehož první je dýlka vlasů, druhé obvod pasu, třetí věk ;-) a vousy také neškodí. Mezi Arnoldem a Kurtem bych měla tedy volbu jasnou. Ale daleko víc nás, co se vzhledu týče, zaujme oblečení, postoj, výraz ve tváři. Nebo alespoň mě.
Moc mě samozřejmě zajímají i vaše názory, tak jsem připravila jednak anketu (zkuste si prosím odmyslet jednotlivé tváře a hlasujte podle typu postavy) a pak je tu spousta místa v diskusi, bez které, uznávám, je tento článek poněkud mdlý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 prazska katka prazska katka | 12. července 2007 v 15:01 | Reagovat

Hezký článek,

jdu si dočíst další,už jsem tady nějaký čas nebyla.A k postavě-líbí se mi typ J.Binoche.Ale včera jsem byla na staromáku na jazzfestivale a byla tam strašně pěkná tlustá černoška,až mi bylo blbé jak na ni koukám,byla asišestkrát tlustší než já,ale krásná.Holt je to i o vyzařování,osobnosti a o tom jak se žena sama sobě líbí a jak se ve svém tělě cítí.Škoda,že se některé krásné a štíhlé v sobě necítí příjemně a kazí si život nespokojeností a odříkáním.PK

2 sany sany | 12. července 2007 v 15:23 | Reagovat

JJ, souhlasím s  pražskou Katkou. I já  volím Juliett (a tebe !, a to myslím vážně!), a pokud jde o to kouzlo osobnosti, tak obrázek Haliny mluví za vše. Mmch všimla jsem si u chlapíků ve svém okolí, že Halinu berou - je to snad poprvé, kdy  řeč vůbec nepřišla na to, jak vypadá ( no občas dobromyslná zmínka...), ale že je sympatická, chytrá a tak...

3 Helena Helena | E-mail | 12. července 2007 v 15:30 | Reagovat

Pražská Katko, jsem ráda, že se Ti článek líbí a postava typ J. Binoche se mi taky líbí, hned po typu Audrey Tautou ;-). Jak jsem tak přemýšlela dopoledne nad tím článkem, tak jsem procházela okolo pekařství a po dlouhé době jsem si bez výčitek a s chutí dala rozinkovýho šneka. Byl vynikající. Ne, že bych si ho teď chtěla dávat každý den ;-), ale řekla jsem si, že ač nejsem nijak extra štíhlá, nemá cenu se trápit snahou utrhnout nedosažitelné, a radovat se z toho, jak je každej jedinečnej.

Asi taky není správný postoj "jsem prostě tlustá a taková zůstanu", ale pokud má člověk postavu ok, což je pro mojí postavu +- právě ten typ Binoche, neměl by se tím nechat vyvádět z míry.

4 Helena Helena | E-mail | 12. července 2007 v 15:56 | Reagovat

Eliz promiň, smazala jsem Tvůj příspěvek, ale citáty z fóra sem nepatří. Beru je jako soukromé, tohle je veřejný blog.:-)

5 prazska katka prazska katka | 12. července 2007 v 16:06 | Reagovat

Helen ani nevíš,jaks mě potěšila větou"po dlouhé době jsem si bez výčitek a s chutí dala rozinkovýho šneka."To jsou chvilky,které ti moc pomůžou cítit se lépe.Protože víš,že jsi ho nedáš každý den třikrát,ale jen tu a tam a hlavně s chutí.Já osobně hodně věřím na blahodárnou radost ze života,dokonce věřím i na to,že když jsem se přestala vnitřně něčím(jak jinak-vztahem)trápit,asi do půlroku mě opustila vážná nemoc štítné žlázy.Takže nejenže nemusím na operaci,ale jsem dnes na hodnotách zdravého člověka a bez prášků,které jsem jedla denně.Dnes jsi mi udělala hezký zbytek dne,jdu domů s pocitem,že jsem na tebe moc pyšná.Mám v jiném státě ségru a ty mi ji dost připomínáš,tak tak.Měj se krásně a ať vám dnes neprší.PK

6 Monika Monika | 12. července 2007 v 16:27 | Reagovat

Ideální postava je, podle mne, taková, ve které se člověk cítí dobře, má alespoň minimální kondici, její udržování je příjemné a dovoluje bohatě jíst a užívat si života, nezpůsobuje neustále nervování se o každých pár gramů váhy, ať už je to při váze 50 nebo 70 kilo.

Jinak je velmi těžké hodnotit předložený seznam žen stylem líbí-nelíbí, protože nelze oddělit tělo od duše a celkového vyzařování. Například pro mě není Brožová, jak jí nazáváš ty, sexy, pro mě je sexy právě Juliette. To je otázká názoru na to, co je to sexy - to není jenom tělo, ale všechno dohromady a pro mě toho má právě Juliette přímo na rozdávání.

Nicméně:

Calista - nelíbí - ta její neustále schoulená vychrtlá postavička vzbuzuje spíše lítost

Kateřina Brožová - "prázdná" blondýna - nuda (mj. něco vím o jejím arogantním a povýšeném chování)

Audrey - líbí

Juliette - líbí

Renée - líbí (jako Bridget i jako Renée)

Halina - nelíbí (ale zrovna tady nehraje její postava žádnou nebo jen minimální roli), prostě mě její tlachání a její způsob vyslovování atd ... nebaví. Sany, já jsem asi mezi jinýma mužema :-) - jim Halina taky "nesedí")

Kateřina N. - líbí - a zase, vnímám jí jako skvělou sportovkyni a její postavu si vlastně ani neuvědomuju.

7 sany sany | 12. července 2007 v 17:37 | Reagovat

Moniko, naprosto s tebou souhlasím (až na tu Halinu, samozřejmě - ale to je prostě o tom, že každý má nějaký vkus). O těch chlapících - já taky netvrdím, že jí berou všichni :-), jen že v jejím případě jsem konečně taky zaznamenala případ, kdy nehodnotěj jen vzhled (to, že takových mužů bylo víc než jeden mě jen mile překvapilo).

Audrey je na můj vkus trochu příliš chlapecká - tedy bráno čistě fyzicky, ale  charizmatu má na rozdávání - takže celkově ženská jak má být - líbí se mi moc. Je to pro mě stejný případ jako Halina, jen jaksi "z druhé strany".

8 Martin Martin | 12. července 2007 v 23:13 | Reagovat

Well, well, well koukam, ze je to tady ciste divci diskuze, tak vam to tu okorenim trochou meho (dle Heleny) zvraceneho nazoru o muzskem idealu. Je to presne jak Helca pise, ze vzhled u holky je pro kluky dulezitejsi nez vzhled u kluka pro holku (ale to jen do urcite miry). Deda jesnou rekl o sestre (asi ji neznate), ze je stihla a dodal t"to je ted moderni". Mel pravdu, dnesni ideal je ten, ktery ukazuji v reklamach. Ja jsem asi v tomhle smeru uplne tuctovy chlap, kteremu se libi modelky s zenskymi tvary (tedy zade anorekticky nebo s prsama cislo 0). Takova modla prumerneho chlapa by mohla byt Jena Jameson (mozna ji neznate, je to pornoherecka, ale je tak znama, ze bych ji oznacil spis za celebritu, vystupovala v hodne poradech a tak ... zeptejte se partneru, ti by ji znat mohli :) ). To teda nemam ze sve hlavy, protoze osobne bych nasel hezci divky, ale je fakt, ze Jena ma vsechno, co se muze chlapovi libit. Dal bych ruku do ohne za to, ze neexistuje chlap, ktery by ji neoznacil za fyzicky pritazlivou (aspon ne nikdo z okoli). Naproti tomu muzou existovat tlustsi holky, ktere se libi jen nekomu a ostatnim ne.

  Tedy o cem to tu vlastne mluvim? Ze statisticky pritazlivejsi jsou stihle modelky s vetsimi prsy nez ostatni. Tedy pokud bych byl holka a vybiral bych si jak bych chtel vypadat, tak bych si zvolil prave typ jaky jsem popsal, protoze bych mel(s) vyssi pravdepodobnost, ze se budu libit.

  A proc teda chlapy nechodi s modelkama? Kdyz nemas na dovolenou na Hawai, spokojis se i s Bulharskem.

  Ukazte mi nezadanou modelku, ktera by me chtela a ja udelam vse pro to aby byla stastna :)

Kamenujte me.

9 Martin Martin | 12. července 2007 v 23:14 | Reagovat

Jo mimochodem: Komu prijde Halina CHYTRA????

10 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 8:24 | Reagovat

Moniko, no však to "sexy" u Brožové je taky v uvozovkách. Mně se taky hoooodně nelíbí a za daleko smyslnější považuju třeba právě tu Binoche. Sexy v uvozovkách pro mě znamená právě něco jako Brožová - prsatá peroxidová blondýna v minisukni a přiléhavým triku s obřím výstřihem, o názorech a myšlenkách raději nemluvě (taky jsem s ní četla jeden rozhovor, kde říká, jak je důležitý, aby byl chlap bohatej a že s chudým by nikdy nebyla, apod....). Mně se to příčí a takový ženský snad můžou okouzlit jen muže bez vkusu a fantazie.

Jinak s Tebou naprosto souhlasím v názorech na jednotlivé ženy, vnímám to tak nějak hodně podobně.

sany, tak to mně se postava Audrey líbí moc. Vlastně proti chlapeckým postavám (ale štíhlým, samozřejmě,kdyby vypadala jako Arnold, tak by se mi asi nelíbila ;-)) nic nemám.

11 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 8:49 | Reagovat

Martine, tak první malý detail, když seš ženská, nevybíráš si, jak budeš vypadat ;-). už jsem tenhle názor slyšela i odjinud. jeden kamarád řek, já kdybych byl ženská, tak budu modelka... - co k tomu dodat? S největší pravděpodobností, kdyby byl ženská, modelka by nebyl.

Jinak, ten citát od dědečka mě tenkrát opravdu pobavil. podíval se na mě tak trosku s odporem ;-) a řekl to s tím, že se to teď tak nosí :-) (dědeček je ročník 1918). Ale nebyl sám. Dokonce mi dva kluci poté, co jsem zhubla (12 kilo), řekli, že jsem se jim předtím líbila, ale teď, že už se jim vůbec nelíbím. No, už jsem zase dvě kila přibrala, tak třeba budu mít šanci :-D. Je to zkrátka o vkusu, který máme my dva tak naprosto odlišnej, že by se člověk divil, že jsme sourozenci ;-). A asi i záměrně bych ze sebe nechtěla udělat typ Brožová (už vůbec ne typ nějaká pornohvězda), ač při troše píle (a spoustě make-upu) by to asi šlo, protože bych nechtěla chodit s chlapem, kterýmu se to líbí (navíc bych se tedy vůbec nelíbila sobě);-)). Je možný, že nějaký průměrný většině chlapů se něco takovýho může líbit, ale už jsem někde psala, že průměrnýho chlapa já nehledám.

A taky si nemyslím, že by většina chlapů nechodilo s modelkama jen proto, že na ně nemaj. Spíš si taky uvědomujou, co maj v hlavě. Honza říká, že mívaj modelky (missky) jako hostesky, když pořádaj párty pro klienty a prej v tý hlavě toho moc nemívají. Navíc bývají namyšlený, takže bych ti to moc nedoporučovala.

12 Tamara A. Tamara A. | 13. července 2007 v 9:12 | Reagovat

Podle mě hodně důležitá ta krása uvnitř.

Pokud budu hodnotit podle Myiny ankety teba jako ve škole 1-5:

Calista - 5 (mi osobně nesympatická a příjde mi anorektická)

Kateřina B. - 3 (mi se celkem líbí)

Audrey - jasná 1* (právě u ní si myslím, že jde hlavně o tu vnitřní krásu a charisma, ta ženská bude nádherná i se 100 kg)

Juliette - 1-2 (něco mi na ní vadí)

René - 1 (líbila se mi ovšem jako Brigitte, ne teď na KV festivalu)

Halina - ??? (nevím, je mi strašně nesympatická, takže to vidím na 5-)

Ale ještě musím doplnit moji favoritku: je to Andrea Verešová, která je nádherná a myslím, že je i inteligentní a zdravě mazaná.

A další top-favorika je MYA - která je taky krásná, jen si to ještě musí uvědomit :-)

13 Tamara A. Tamara A. | 13. července 2007 v 9:14 | Reagovat

A ještě jsem zapomněla ka Katku N. - myslím, že to je typ ženy, která není úplný ideál krásy, ale něco vyzařuje a mi je symaptická a líbí se mi.

14 Saška Saška | 13. července 2007 v 9:33 | Reagovat

Tamara A. - jaká MYA???

15 Tamara A. Tamara A. | 13. července 2007 v 9:44 | Reagovat

Přeci naše HELČA :-)

16 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 9:45 | Reagovat

třeba já holky ani nerozlišuji podle konkrétního typu postavy, ale spíše podle toho jakým dojmem působí tou svou postavou....

Ty samé proporce u holky, které má 155cm můžou působit úplně jinak než u holky, která má 180cm.... jinak řečeno vysoké holky vypadají štíhleji :-)

Copak ideální postava, ale co obezita? Nevadí mi když má holka nějaká "kila navíc" ale DOST mi vadí když si myslí že je štíhlá a nechce s tím nic dělat, třeba cvičit... Tahle si neuhlídá svou postavu a bude kynout a kynout....

V deset třicet devět

sed si na mě medvěd.

A v jedenáct deset

zase ze mě sesed.

17 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 9:47 | Reagovat

Tamaro A. - óoo, díky za poklonu, aby mi tu ještě nenarostl nos dohůry ;-).S Katkou máš pravdu. Vyzařuje z ní hodně a navíc si vážím lidí, co něco v životě dokázali.

Co se Haliny týče, rozhodně je mi sympatičtější než právě třeba ta Brožová. Nijak mi nevadí, ani ji nějak extra nevyhledávám. Když jsem byla ale naposled doma nemocná s hnusnou angínou, půjčila mi máma její knížku "Proč jsem se neoběsila" a nějak mi to ten čas doma v posteli s bolestma docela zpříjemnilo. Takže jí neodsuzuju, k angíně vhodná.:-) K tématu postavy tam byla dobrá historka (nevím, jestli pravdivá, ale i kdyby ne, tak hezky vymyšlená), jak k nim přišel chlapeček, kterýmu její manžel povídal o pravěku a když otevřeli, tak chlapeček říká: "Jé, maminko, to je ten pán s tím mamutem." :-)

18 Tamara A. Tamara A. | 13. července 2007 v 9:50 | Reagovat

Tak to mi je Halina tak nesymaptická, že ani na Rybičky nemůžu koukat.

19 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 9:54 | Reagovat

Jirko M., problém je v tom, že právě to by vůbec neměl být Tvůj problém, jestli Tvoje slečna cvičí nebo necvičí. Navíc většině žen jejich postava není ani zdaleka tak jedno, jak se třeba před chlapem tváří. Může říkat, jak je se svou postavou spokojená a přesto se užírat a s kamarádkama probírat nové a nové diety. Zvlášť, když se s nějakou vidíš jen párkrát, nebude Ti vyprávět, jak je se svou postavou nespokojená, nehledě na to, že je tu naděje, že na Tebe tak nemusí působit, tak proč na to upozorňovat.

Jinak, pokud Ti to DOST vadí, raději s takovou ani nezačínej chodit, bylo by to pro ní nejspíš trápení.;-)

20 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 10:10 | Reagovat

Heleno.....neboj... nikoho takového trápit nebudu, na to nemám nervy :-)

Ale příklad z mého života: Žil jsem s holkou, která si i v třiceti letech před zrcadlem zkoumala prsa, jestli jí zase vyrostla a sama sobě si pochvalně říkala jak je na tom v porovnání s kamarádkami lépe "vybavena"... Mne občas upozorňovala, že mám vůči své postavě legračně krátké nohy, zatímco ONA je prý má DLOUHÉ. A prý kdybych chodil do posilovny, tak bych možná byl i hezký kluk.....

Je toto normální?

21 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 10:24 | Reagovat

Jirko M., ta holka asi úplně normální nebyla, nebo potřebovala od tebe trochu nějakou pochvalu (to potřebujem my všechny ženský), ale žádala si jí opravdu zvláštním způsobem.

Ovšem to s tou posilovnou je zvláštní, že Ti vadí, když sám říkáš, že ti vadí, když holky necvičí. Aspoň tedy vidíš, že by takové věci měly být spíš na uvážení každýho člověka a vzájemně by se lidi měli brát takoví, jací jsou.

Samozřejmě neříkám, že by se neměli snažit líbit (vzhledově) jeden druhýmu, nenosit záměrně a stále třeba oblečení, který se druhýmu nelíbí, stříhat se, jak se to druhýmu nelíbí,... jen abychom si prosadili svou, ale z druhý strany by rozhodně na takové věci neměl být vyvíjen nátlak, který je vždycky kontraproduktivní. Když něco vadí, je potřeba to říct tak, aby ten druhý věděl, že se na naší lásce k němu nic nezmění ani když se to nestane, ale že nás potěší, když se třeba příště nechá ostříhat jinak, zajde občas do posilovny, dá si příště třeba se mnou salát,... Holkám nevyčítej (nejlépe ani v duchu), že necvičí, ale vezmi je třeba sám na nějakej sport (volejbal, badminton, výlet,...) a uvař jim něco zdravého.

22 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 10:44 | Reagovat

Heleno.... jasně....ono by mělo platit že když někdo na tom druhém něco chce, tak by se napřed měl zamyslet sám nad sebou.......ta, kterou jsem zmiňoval sama neměla nějakou extra postavu... hlavně že já jsem podle ní měl krátké nohy.... sama ale o sobě trvdila že má jednu nohu o 1cm kratší, ale dokolečka nechodila :-) .... nebyla moc sportovní, fyzičku měla mizernou.... hlavně že mi doporučovala posilovnu....... obyčejně večeřela v 23:00 a pak ještě snědla 0,5kg zmrzliny (pokuď možno Häagen-Dazs ® ).......to je mi proti srsti dát na rady někoho kdo se jimi sám neřídí....... jo uznávám tohle byl trochu extrém....

23 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 10:56 | Reagovat

Jirko, ještě jsem našla dobrej tip na článek. Ukazuje se, že zrovna třeba posilovna nebo aerobic nemusí být to nejlepší, že je lepší každodenní malý pohyb (chůze do schodů, sekání trávníku,...)

http://www.novinky.cz/zena/sila-kazdodenniho-pohybu_118698_td9og.html

Hm, a zmrzku Häagen dazs bych si dala. zatím jsem jí měla jen jednou a jedla jsem jí po tak malých porcích, že mi vydržela fakt dlouho. jednak proto, že je kvalitní a sytá, ale i pro tu její cenu.;-)

24 fijalka fijalka | Web | 13. července 2007 v 11:11 | Reagovat

Nojo, po ty zmrzce taky prahnu, aspon jednou ji zkusim.

Mi pride dost legracni kdyz se clovek zabejva moc svym telem a furt se pozoruje a sleduje vrasky a prsa a sedivy vlasy a zilky na nohou, kdyz o tom nekery mi znami furt melou (chlapi i zensky) tak me to dost votravuje. Nebo kdyz to chtej rozebirat se mnou (abych taky jako hodnotila, je a sebe apod.), tak koncim. Rada se cejtim dobre, mam rada kdyz sem namozena po nakym sportu, mam ruzny telesny nedostatecnosti (ale nevotravuju s tim ostatni), stve me kdyz se nevlezu do mejch oblibenejch oblecku, jo a nevazim se, pac se mi to cislo na vaze nelibi, tak na nej proste kaslu. Akorat pred 2 lety na operacnim sale sem se trochu zapotila, kdyz se me ptali kolik vazim, at vi kolik mi toho soupnout, byla sem vystresovana ze samotny akce a taky malicko mrakotna a tak sem neco strelila.

Jinak se mi libi vsechny zeny nahore krome Brozovy:)

25 Martin Martin | 13. července 2007 v 11:37 | Reagovat

Hlco. Ja vim, ze si holka nemuze uplne zvolit jestli bude modelka nebo ne. Ale muze si zvolit, jestli bude cvicit a hlidat si co ji (ted nemyslim drzeni nejakych hladovek, ale neprezirani se). Taky si muze zvolit jestli se rano cesat a pouzivat make-up.

  Ja jsem zacal formovat postavu v 15, takze ted o osm let pozdeji si myslim, ze ji spatnou nemam. Ale to necvicim vic nez prumerne 30 min denne a to si obcas davam i delsi nekolikatydenni pauzy (zvlast v lete). Kolikrat se mi chce s tim prestat a proste jenom tloustnout, ale pak si rikam, ze bych to vsechno zahodil. Mam v tomhle do jiste miry vycvicenou vuli a beru pravidelny sport jako samozrejmou soucast meho zivota. Vim, ze jednou to uz nepujde, citim, ze je to porad tezsi a tezsi, ale nevzdavam to.

  Prave je docela mozne, ze kdybych s tim takhle brzo nezacal, tak bych ted mel o 15 kilo vic a na brice bych si namackal medvidka.

  Navic jsi me nepochopila, nerikal jsem ze Jennu bude mit rad vlastnostmi prumerny chlap, ale v prumeru ji bede mit rado vic chclapu (tedy vsech moznych).

  A to co rikas o tom, co maji v hlave. Tak to jsou pekny kecy. Zatim me nic nepresvedcilo, ze by hezke zenske mely byt hloupe a osklive chytre. Treba k nam na FSV chodi holka, co byla v miss Cechy. Vetsina luxusnich prostitutek jsou vysokoskolacky. Pokud nepocitam MFF (vim o cem mluvim), tak na ostatnich vysokych skolach jsou i ve vyzsich rocnicich hezke holky (pouzivam hezke ve vyznamu, jakem jsem ho definoval). Proste hezka holka je kdyz ji jeji krasa neni lhostejna a udela pro to neco a vubec to nema nic spolecneho s tim co dela v normalnim zivote. Jestli je prodavacka na krame nebo raketova vyzkumnice. Krom toho snad vsechna povolani mimo kosmeticek, kadernic a tanenic ma mezi sebou prevazne osklive holky, takze spojitost hezka-hloupa neni zadna ekvivalence.

  Druhy argument k tomuhle je ten, ze Hostesky a modelky jsou holky prevazne ve veku 17-22 a kdyz delaji hostesku nebo modelku, tak jim neprislusi se vmesovat do rozhovoru, jsou tam jenom na ozdobu. Kdybych ted potkal sebe, kdyz mi bylo 17, 18 tak bych se taky neoznacil z dnesniho pohledu za chytreho. Ty hodnotis o nekolik let mladsi holky a vztahujes to k sobe. To neni fair posouzeni.

26 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 12:33 | Reagovat

Martine, myslím si, ze nejseš typ, že kdybys necvičil, měl bys teď, ve svých třiadvaceti o 15 kilo víc, ale "míšan" by se už moh rýsovat.;-) S těma chlapama a průměrem jsem Tě pochopila, jen jsem přidala svojí myšlenku, že to asi budou většinou průměrní chlapi.

Tak a teď k těm misskám a jejich hlavám. Nejde asi tak ani moc o míru dosaženého vzdělání, jako o určitou mentalitu. Myslím si třeba, že i kdybych na to měla postavu, do soutěže Miss se nepřihlásím a ani bych modeling dělat nechtěla. Jde, abych tak řekla, o jejich hodnoty. O to, jaký si vybírají partnery a jaký žijou život. Navíc, když se pohybuješ v ňákým prostředí, ovlivní to Tvoje přemýšlení, náhled na svět,... A pokud dělají modelky třeba už od těch 17ti let, nemůže se člověk jejich názorům divit. Samozřejmě nezastávám názor krásná = blbá, to ne, ale spíš mi přijde, že člověk, kterej se denně zabývá několik hodin svým tělem a připadá si přitažlivě v minisukni a s tunou make-upu, má zřejmě naprosto odlišný životní priority a posunutý hodnoty.

I u nás na vejšce byly holky, nad jejichž myšlením mi zůstaval rozum stát, takže vzděláním to fakt nebude. A navíc existujou i krásný a zároveň chytrý a šikovný holky - třeba já :-D (to byl vtip, nepouštějte se za to do mě ;-)).

Jinak, co se těchle typů "Brožová" týče, měla jsem na ně stejný názor i v sedmnácti, takže to, že je srovnávám se sebou (o deset let starší) není argument.V sedmnácti jsem nosila dlouhý sukně a vytahaný košile, chodila do čajovny, měla za sebou roční pobyt v USA, a na klukách mě přitahovaly úplně jiný věci než peníze a popularita.

A pro zasmání přidávám ještě další dobrou historku týkající se jednoho kamaráda a mojí postavy. Smutné je jedině to, že to ymslel vážně. Říkal: "U tebe, s tvejma prsama, je úplně jedno, co máš na hlavě, natož v hlavě" :-) Tak takovýho chlapa bych si za partnera nikdy nevybrala.

27 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 12:50 | Reagovat

Napadlo mě, že bych k článku na pár dní přidala naše fotky, když už tu o sobě píšem. Nevadí, Martine? Tvoji fotku mám třeba toho Achilla.

28 hatta hatta | E-mail | 13. července 2007 v 13:12 | Reagovat

Tak mi to nedá nereagovat.

Jirko, sice tě neznám, ale nechápu, proč jsi s tou holkou žil, když byla tak strašná???

Helčo, nikdy bych se neoblíkala a nestříhala tak, jak se to líbí tomu druhému, jen kvůli němu. Vždycky se musím líbit sama sobě, cítit se v tom dobře a pak se budu líbit i tem ostatním a pokud ne? Tak ať se nekoukaj. Nepůjdu si měnit plavky jen proto, že se nelíbí tomu druhému!!! Předpokládám, že jsem si je koupila proto, že se mi líbí.....

29 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 13:18 | Reagovat

... když je řeč o vazbě mezi vzhledem a inteligencí..... Je přece obecně známý fakt že méně "inteligentní" lidi mají větší sklony k obezitě než ti "vzdělaní", kteří si uvědomují že dobrý vzhled je nedílnou součástí kultivovaného projevu....   Samozřejmě neplatí to absolutně, to je jen taková obecná myšlenka.....

30 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 13:33 | Reagovat

Jirko M., nepletla bych dohromady inteligenci a vzdělanost. To jsou odlišné věci, nehledě na to,že s celou touhle věcí souhlasit nemůžu. Rozhodně si nemyslím, že člověka vzdělání či inteligence vede k tomu, aby dobře vypadal a tudíž, když není inteligentní/vzdělaný, nestará se o to, jak vypadá.

Hatto, nemyslela jsem to samozřejmě tak, že bych si nechala ostříhat vlasy tak, jak se mně samotný to nelíbí, nebo si na sebe brala oblečení, které se mi nelíbí, či snad vracela koupený věci. Ale přijde mi hezké, když alespoň částečně partneři vnímají, co se druhýmu líbí a pokud ani jim to nepřijde špatné, tak se třeba tak oblékali nebo česali. Já například nemám ráda, jak se přítel nechává ostříhat a když mi řekne, že jde k holiči, tak z toho mám hrůzu.;-) To samozřejmě přeháním, ale ocenila jsem, že už se nenechává tak moc na krátko. Jemu to nic neudělalo a mně se víc líbí. Stejně tak nevidím důvod, proč se neostříhat občas na mikádo, když se to příteli líbí nebo si nekupovat oblečení, který se líbí nám oběma. Samozřejmě si občas vezmu třeba halenku, o které vím, že se Honzovi nelíbí, ale nedělám to často. Není to vůbec nějaká podmínka našeho vztahu, ale nevidím důvod, proč bych se záměrně oblíkala tak, jak vím, že se to příteli nelíbí. Neberu to vůbec jako nějaký od něj poroučení (a ani není). Oblečení si kupuju sama a podle toho, co se mi líbí. Musím říct, že by mi vadilo třeba žít s chlapem, kterej by doma chodil v trenýrkách (nebo dokonce slipech - brrr) a tílku.

31 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 13:41 | Reagovat

hatto... to se blbě pozná v čem člověk žije, sice ze zpětného pohledu je to zcela jasné..... jsem si říkal, ona má nějaké těžké období, musím být tolerantní a umět odpouštět, sám mám určitě spoustu chyb.....  A ponaučení z toho: Od určité doby jsem dost vyhraněnej vůči lidem, kteří si o sobě myslí víc než jsou, neumí být skromní, sebekritičtí a své chyby házejí na toho druhého... jak jsem se sám poučil, vůči těmto lidem mírný tolerantní přístup nepomáhá ale platí na ně mírně agrestivní a trvalý nátlak; metoda "cukr a bič" - to ale třeba já vůbec neumím, na to jsem až příliš měkkej....

32 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 13:53 | Reagovat

Heleno, to se opravuji, místo formulace "vzdělání" je vhodné argumentovat "inteligencí" ..... ale to není můj výmysl, skutečně mezi vzhledem (teda myslím obezitou) a sociálním postavením určitě nějaká vazba je, o tom bylo už napsáno hodně .... třeba viz: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1369   .....  kde je věta: Přejídání se stává životním stylem nižších vrstev obyvatel." nebo sice trochu mimo mísu, ale tento článek s názvem "Obezita u žen souvisí s demencí": http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1025

33 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 14:17 | Reagovat

Jirko, zase tu mícháš různé věci - inteligenci a sociální postavení. I nepříliš inteligentní žena, která ale je pěkná, se může vyšplhat vysoko po žebříčku sociálního postavení (skrzevá manžela).

S tím sociálním postavením už souhlasím a má to hodně příčin, myslím. Jednak nedostatek financí. to může mít buď za následek problémy psychického rázu, které k obezitě určitě přispívají a pak taky je pravda, že žít zdravě přecijen něco stojí. Další věc je rozšířený alkoholismus nebo starosti jiného rázu, než jakou budu mít psotavu. navíc to většinou ani nepotřebujou pro svojí práci, manžel už si zvyknul a navíc je taky tlustej, a je spousta jiné práce...

A to, že to souvisí s demencí, tomu taky rozumím. Ono je to přecijen docela psychickej boj někdy si postavu udržet a bejt mi to jedno, vykašlu se na to a cpu se Häagen dazsy nebo aspoň buchtama :-).

34 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 14:47 | Reagovat

Heleno, abychom nesklouzli někam jinam.... je řada atributů jako zmiňovaná inteligence, vzdělanost (čili uvědomělost) a sociální postavení, vlivy okolí.... to vše určitě přispívá na postavu člověka, ale do jaké míry je u každého jinak.... Kdo je inteligentní, tak ví že se nemá přežírat.... kdo je vzdělaný, tak je poučený že obezita škodí, ... kdo má peníze, čas, chuť a možnosti tak pro postavu něco dělá (třeba sportuje)...

Jo, v tom článku té demenci žen je vtipná úvaha:  Výsledky předkládané studie ale umožňují dvě interpretace. První je, že obezita vede k demenci. Druhá, že demence vede k obezitě....

35 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 15:11 | Reagovat

Jirko, stejně si nemyslím, že je to tak jednoduché - "kdo je vzdělaný, tak jepoučený, že obezita škodí". To je sice pravda, nicméně otázka obezity není tak o tom, co víš a co ne (asi málokdo si může myslet, že je to ok), ale o psychice, vůli, ... jó, život by byl jednoduchej, dkyby stačilo vědět, co jo a co ne. Když člověk sedí u kafe s medovníkem, tuší, že to není nic zdravýho... A pro ženy jsou tyhle otázky ještě složitější, protože, jak z obrázku (a příspěvků) patrno, na jejich vzhledu opravdu enormně záleží a je to docela tlak.

fijalko, Tvůj postoj je fajn, idkyž nechápu, že tě tak otravuje, když někdo povídá o svém těle nebo hubnutí.

Je pravda, že mě taky teď asi nejvíc záleží na tom, abych se vešla do oblečení, páč je všechno drahý a šatník by se mi kvůli ztloustnutí měnit nechtělo. I proto občas na váhu stoupnu, abych viděla tendenci. Co teda rozčiluje mě je, když mi někdo radí, že si mám zajít na kosmetiku, líčit se tím a tím a ostříhat se tak a tak. Mám svůj léty prověřený styl a ať mi někdo říká sebevíc, že si mám nalakovat nehty na rudo, že by mi to slušelo, tak to prostě neudělám.:-)

36 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 15:16 | Reagovat

Jirko, podívala jsem se na ten článek. Tam už se mluví fakt o velké obezitě, to je samozřejmě něco jinýho. Ta je škodlivá vůbec, ale docela ty lidi lituju, mají velký problém. Párkrát jsem taky viděla Jste to, co jíte a bylo mi těch lidí líto (ač si za to můžou sami). BMI přes třicet je fakt hodně (já mám 19). Musí to být hrozný, člověk ví, že je to špatný, ale často jen bloudí v bludným kruhu.

37 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 15:40 | Reagovat

I ta velká obezita často začíná nějakým tím "kilem navíc".... Holčina, která už ve dvaceti je mírně "při těle", tak bude za dalších dvacet let (a po dvou dětech) úplná kulička.... hezky asymetrická (asi metr vysoká, asi metr široká).... Nebo ne?

38 Helena Helena | E-mail | 13. července 2007 v 15:44 | Reagovat

Jirko - ne, zdaleka to tak být nemusí. Já jsem třeba ve dvaceti vážila asi o deset kilo víc, než teď a znám víc takových. Naopak se často stává, že holky, co maj ve dvaceti padesát kilo zadarmo se cpou a cpou a ono pak už to tělo tak nezvládne a spíš ztloustnou.

Co je ale další věc, kterou jsem vypozorovala, že ženy, které zůstávají i do vyššího věku samy, nebo jsou rozvedené, vypadají daleko líp a jsou štíhlejší.

39 Jirka M. Jirka M. | 13. července 2007 v 15:58 | Reagovat

Jak teď čtu - ženy to mají fakt těžší ..... ona "ideální postava" se nedá udržet, jakmile jednou přiberou:

Už dávno se ví, že se obezita u žen projevuje - stejně jako u mužů - zbytněním každé tukové buňky, ale navíc - a to je pro ně specifické - zvýšením počtu těchto buněk. Nejhorší je, že s touto skutečností už nelze nic dělat. Snížit zvýšený počet tukových buněk je stejně tak nemožné, jako je naproti tomu možné docílit sníženi objemu každé z nich.

-  http://hubnuti.doktorka.cz/proc-nejde-trvale-zhubnout/

40 Monika Monika | 13. července 2007 v 16:21 | Reagovat

Jirko,hezky jsi to shrnul v příspěvku č. 34 - souhlasím, ale je třeba dodat, že někdy začně působit "něco mezi nebem a zemí" (lenost, ztráta motivace, únava, zpomalený metabolismus .....) a může to být mnohem složitější ...

Fijalko - taky mě nebaví rozebírat se známýma svoje nebo jejich tělo. Otravuje mě to. Jen když se někdo ptá na něco ohledně jídelníčku nebo tak, tak se podělím,to celkem i ráda, o své zkušenosti, ale jinak mám raději jiná témata.

Juliette Binoche je nádherná, vzpomněla jsem si ještě na jednu herečku, která se mi moc líbí a je pro mne typem nádherné a úžasně stárnoucí a elegantní ženy. Je to Isabella Rosellini. Vlastně jsou si typově dost podobné. Obě jsou drobné, křehké postavy, vždycky byly štíhlé,ale ne vyhublé (Juliette vypadá ve filmu Čokoláda trošku zaoblenější, a je samozřejmě pořád nádherná, ale hodně to dělá oblečení - ta postava má být taková "mateřská")

Zajímavé je, že i dost často mimo plátno, jsou nalíčeny podobně, tj. celkový make-up jemný, a akcent na krásně tvarované, červeně nalíčené rty, což působí (alespoň na mne, a v jejich případě) nádherně a smyslně a ani trošku vulgárně.

Isabella Rosellini:

http://www.osobnosti.cz/isabella-rossellini.php

a

Juliette Binoche

http://fotogalerie.osobnosti.cz/juliette-binoche.php

41 Martin Martin | 13. července 2007 v 16:25 | Reagovat

Zacinam v tom mit trochu gulas, takze oteviram ucebnici psycholigie a vypisu nekolik terminu:

inteligence - je schopnost zpracovavat informace jakehokoliv druhu

IQ - je cislo vyjadrujici inteligenci cloveka v pomeru k ostatni polulaci

charakterni - vyjadruje stalost chovani podle mravnich principu

socialni inteligence - schopnos spravne cist socialni situace, adekvatne se v nich chovat

vzdelani - mnozstvi obecne uznavanych informaci ze kterych byla provedena zkouska (takova volna definice, ale asi vsichni vedi).

otevrena mysl - oprostenost od predsudku, stereotypu a ukvapenych zaveru

schopnost empatie - vciteni, umoznuje intuitivni poznani druheho cloveka, jeho prozitku

socialni postaveni - je posice v socialni strukture. Vymezuje prava a povinnosti cloveka k ostatnim lidem a zaroven formuje ocekavani ostatnich lidi od jedincova chovani.

Tak ted mi reknete co maji ti lide, co se staraji o svuj vzhled vlastne nizke oproti lidem kteri to nedelaji. Abychom si to ujasnili.

PS.: Fotku klidne linkni, nestydim se za ni.

42 Martin Martin | 13. července 2007 v 16:28 | Reagovat

Ad 38: To je logicke, protoze se chteji libit\ vic nez zeny, ktere maji sve jiste.

43 Helena Helena | E-mail | 16. července 2007 v 8:58 | Reagovat

Moniko, vím, že Juliette Binoche je spíš štíhlejší, proto jsem záměrně dala fotku i do ankety, že mám na mysli tu z Čokolády, kde jsou právě zvýrazněné ty ženské křivky. ta Isabella Rosellini se mně osobně moc nelíbí, ale možná je to tím, že ji neznám z žádného filmu. Přijde mi nesympatická. Moje favoritky co do celkové krásy jsou Audrey tautou a Winona Ryder a Carrie-Anne Moss (př. Trinity v Matrixu). A z herců Adrien Brody (př. Pianista).

Martine, lidi, kteří se "starají o svůj vzhled" stylem, tkerý popisuješ = brunetky peroxidem předělané na blondýnky s dlouhými pěstěnými červenými nehty, bohatým make-upem, minisukní, trávící hodiny v koupelně a před zrcadlem podle mě jednak nemají vkus a druhak mají nižší, řekněme, jakousi moudrost.

Definice moudrosti - je to filosofický pojem označující směs nadhledu, racionality a zkušenosti a jako takový je velmi špatně definovatelný. Moudrost není totožná se stářím ani s vyšším vzděláním. - a já doplňuji, že ani s hodnotou IQ nebo dalšími, tebou jmenovanými pojmy.

To už ale neplatí pro ty, kteří se "o sebe starahí" ve smyslu snahy o zdravější životní styl, přirozenou, sobě vlastní krásu, apod. ...

44 Martin Martin | 16. července 2007 v 12:09 | Reagovat

Asi to nema smysl. Mas proste nazor, ze bolndynky (odbarvene), ktere si nekupuji obleceni v sekaci a pouzivaji make up jsou nutne blbe. Ok, uz ti to nebudu vyvracet, ale podle me to svedci o jakemsi druhu zaujatosti a mozna i skryte zavisti, ze se tesi vetsi pozornosti muzu (a okoli vubec), nez jiny typ divek. Co se tyce modniho vkusu, tak pro me osobne modni obleceni je lepsi nez treba etno nebo punk nebo nejake nemastne nevyrazne neslane.

Posledni moje myslenka: "Byt hezka holka, je nejlepsi investice do budoucna, ja mit tu moznost, tak nevham ani na chvilku."

45 Jirka M. Jirka M. | 16. července 2007 v 12:18 | Reagovat

Martine, třeba právě ty vtipy na blondýnky jsou myšleny na ty odbarvené, které si naivně myslí že peroxiodová barva jim dodá atraktivnosti a k něčemu jim pomůže...

Třeba takový pohled na odbarvenou cikánku sám za sebe už říká vše :-)

46 Helena Helena | E-mail | 16. července 2007 v 12:38 | Reagovat

Martine - tak zaprvé neříkám (a ani nepraktikuji), že se má člověk oblíkat v sekáči (ikdyž, proč ne), ale spíš s trochou vkusu, soudnosti (tolik rozšířené bokovky, ze kterých skoro každé lezou špeky, někdy i pneumatika, prostě vkusné nejsou) a nápaditosti. Za druhé, pokud bych někomu už měla závidět vzhled, budou to spíš ženy typu Audrey Tautou než typu Brožová, nicméně na nezájem ze strany mužů si stěžovat nemůžu, tudíž zrovna na to opravdu nežárlím. Navíc nejsem typ svůdkyně, takže by mě, v roli zadané, ani netrápilo, kdyby o mě jiní muži nestáli.

A k té poslední myšlence, budeš se divit, ale existují i kluci, kterým se víc líbí přirozená krása než ta umělá. A myslím, že jich není málo.

47 Martin Martin | 16. července 2007 v 15:36 | Reagovat

Jirko - no vidis me treba odbarvene blond pritahuji vice nez jakykoliv jiny uces.

Heleno - Audrey Tautou o sebe pecuje nejspis jeste vice nez Brozova, akorat ma jiny typ vlasu a vyraznejsi oci. A to ze by ti nevadilo, kdyby o tebe kluci nemeli zajem? No tak to je velmi odvazne tvrzeni.

Kluci takovi existuji, to nepopiram. Jenom zadneho takoveho neznam :)

48 Helena Helena | E-mail | 16. července 2007 v 15:53 | Reagovat

No, s těma klukama a jejich zájmem o mě, není to samozřejmě zas až úplně tak. Spíš jsem chtěla říct, že teď, když jsem zadaná, pro mě jejich zájem nehraje žádnou významnou roli. Ale obecně by mi to asi trochu vadilo, to je fakt.

49 Ondra Ondra | 21. července 2007 v 14:39 | Reagovat

Souhlasim s Martinem. Nejlepsi holka je krasna, inteligentni, s zenskyma prvkama, a ktera mne miluje.

Kdyz nelze splnit vsechno, tak pro mne osobne je dulezite, aby byla socialne inteligentni - muze byt klidne jinak uplne hloupoucka, ale kdyz ma dobrou intuici, tak mi treba rozumove nerozumi, ale intuitivne mne chape, a to je pak uplna pohoda. Nejhorsi jsou nektere typy matfyzacek, ktere si zakladaji na tom, jak jsou inteligentni, ale nemaji "zenske prvky" (nechovaji se jako holky, nemaji zenskou intuici atd.), a to je pak uplne nanic.

Co se tyce baleni hezkych holek - osklive holky byvaji nevrle a tezko se bali, naopak hezke se bali snaz, protoze si veri, jsou na baleni zvykle a nikdy to neni trapne (a taky je to mnohem prijemnejsi balit hezkou holku nez osklivou). Jina vec je, ze spousta atraktivnich holek si mysli, ze musis za ne platit, aby ti dovolily s nima byt, takze to musi clovek prokouknout.

Kazda holka, kdyz o sebe dba, tak muze byt hezka. Myslim, ze v podstate staci, aby si verila. Nektere zeny o sebe prestanou dbat, kdyz se vdaji a maji deti, asi si mysli, ze uz maji sve odkrouceno. Ale ja si myslim, ze by zena o sebe mela dbat v kazdem veku.

A co se tyce muzkeho zjevu - tak nejdulezitejsi je, aby si muz veril a nesmi smrdet. Je dobry mit na sobe padnouci obleceni, protoze to jsou body zadarmo a dobre to pusobi, ale lze balit velice dobre i bez toho (to uz pak zalezi na kazdym, jak moc ho to bavi si vyhravat s oblecenim). Pravidelne sportovat je dulezite, ale pokud si muz dost veri, tak muze byt klidne i tlustej.

50 Helena Helena | E-mail | 23. července 2007 v 11:24 | Reagovat

Ondro, zajímavý pohled, nicméně s dost velkou částí nesouhlasím. Jednak mi přijde zvláštní postřeh, že ošklivý holky jsou nevrlý. Jak to myslíš? Nějak mi to nepřijde, ikdyž moc holek, který bych považovala za ošklivý, stejnak neznám, takže možná proto to tak nevnímám. Další věc je ta, že hezký holky se balej snáz, protože jsou na to zvyklý. To mi přijde taky jako velice odvážný tvrzení. Právě proto, že jsou hezký, mívají často větší požadavky. Navíc nevím, jestli bych, jako chlap, vedle sebe chtěla mít sice pěknou, ale pyšnou fiflenu (což tady s Martinem propagujete jako ženu, se kterou chce každý chlap být).

Já se tedy spíš už pohybuju mezi chlapama, co u žen oceňují jiný vlastnosti, že je hodná, věrná, milá, možná i skromná. Ale je fakt, že těm chlapům je tak o pět až deset let víc, než vám a i já už jsem dospěla k tomu, že žádnýho přehnaně sebevědomýho chlapa (natož tlustýho :-D) nechci.

Ikdyž druhá stránka je povahová vyrovnanost a takový zdravý sebevědomí, který ovšem není dávaný na odiv, ale projevuje se právě v chování k protějšku. Tím, že takový člověk neupřednostňuje sebe. To platí jak pro ženy, tak pro muže. Tím chci říct, že když někdo tráví hodiny před zrcadlem a celý dny se stará o to, aby dobře vypadal, nepřijde mi jako dobrý partner/ka.

A pro dolehčení na závěr - na chlapech mi smrdí jen nohy nebo parfém. Deodorant sice neškodí, ale rozhodně není nutností a vůně těla člověka, kterýho miluju je mi nadmíru příjemná.

51 Ondra Ondra | 23. července 2007 v 20:20 | Reagovat

S tou nevrlostí - nevím, čím to je, ale je to tak. Ale myslím, že to souvisí s tím, jak si věří, protože když si věří, tak bývají hezké (hezké u mě neznamená, že musí být zrovna modelka). Pyšnou fiflenu, nechci, ale já myslím, že ani já, ani Martin nic takového nepropagujeme. Já pouze říkám, že se mi líbí hezké holky, myslím, že to je celkem přirozené, no ne? :) Abych s ní začal chodit, tak to musí jiskřit, jinak může být sebelepší, ale pokud se mi nelíbí fyzicky, tak je to velká překážka s ní začít chodit.

A k tomu sebevědomí jsem nemluvil o nějakém dávání na odiv, to holky velice rychle poznají, přetvařovat se nemá smysl. Co se týče věku, tak to platí i naopak, starší ženy jsou mnohem tolerantnější a dokáží leccos pochopit i odpustit.

Jinak samozřejmě by bylo blbé, kdyby ti partner nevoněl. :) To pak žádný parfém nenapraví.

52 Helena Helena | E-mail | 24. července 2007 v 14:26 | Reagovat

Ondro, vnímáš to i obráceně? Že když si nevěří, hezké nejsou? Že se ti líbí hezké holky vskutku zní celkem logicky ;-).

S tou vůní, myslela jsem to tak, že je mi vůně partnerova těla tisíckrát příjemnější, než jakýkoliv parfém. Navíc, parfémy na chlapech nemám ráda. Je to takový zženštilý. Ikdyž, čím jsem starší, tím jsem vůči tomu tolerantnější...:-) (jak píšeš).

53 sofiya sofiya | E-mail | 28. ledna 2008 v 15:45 | Reagovat

ahojik ,članek je super a nemám vůbec nic proti oplácané postavě je hezký když někdo muže jist cokoliv -kdyt ja taky mam faldík uplně všude sice mi to nevadí když se cpu sladkostmi ale když jdu na nakupy tak to je hruza !!! nemůžu říct že bych na sebe oblečení nenavlíkla -to jo, počínaje někdy i číslem 38 ,ale vadi mi děsně jak mi to všude přetejká a ja s tim vůůůůbec  nic neudělám leda že bych neustale stala před zrcadlem(jenom tam mam chut držet dietu) hned jak jsem od něj daleko je všechno v pohodě!!a proto bych zničila VŠECHNA ZRCADLA  jen si představte jak by byl svět hnedka lepší a mohli by chom se cpát a cpát JO RÁDA JIM A NESTYDIM SE ZA TO!!!! ale bejt vychrtlá jako je callista F. bych bejt taky chtěla...

54 Helena Helena | E-mail | 29. ledna 2008 v 9:56 | Reagovat

sofiyo, zajímavý nápad. Možná, dkyby se zrušila zrcadla, začalo by se šít obecně větší oblečení. Člověk by si koupil to, co se mu líbí a nemusel by řešit, že to na něm vypadá blbě.:-D

Jen by mě zajímalo, jak by se s tím vyrovnali chlapi, jestli by nám nakonec to zrcadlo nenastavili, nebo by ho podoma neukutili.

A je to tady, jak vzniklo zrcadlo. Chlap se nechtěl už dál dívat na svou baculatou ženu, tak vymyslel zrcadlo.:-)

55 Nika Nika | E-mail | 4. března 2008 v 20:32 | Reagovat

Zajímavej článek a ještě zajímavější názory. Pomaličku si začínám uvědomovat, že bych svoji postavu neměla zas tak hrotit. Držím - li dietu, kterou pak stejně pětkrát porušim, jsem jenom na***ná a nemyslim na nic jiného, než na to, ža za chvilku bude tolik a tolik hodin a já si konečně něco dám. Váhu mam normální, sice trosku oblejší boky, nejsem moc (vůbec vysoká) ale zase jsem zdrava atd. ... Tento článek a diskuze mi dodali energii. Rozhodla jsem se, ze se budu vic věnovat pohybu a jíst normálně a sem tam si nějakou tu sladkůstku neodpustim:-)

56 Helena Helena | E-mail | 5. března 2008 v 11:52 | Reagovat

Niko, Tvůj příspěvek mě moc potěšil. A přesně vím, o čem mluvíš, když píšeš, že když držíš dietu, jsi jen naštvaná a kontroluješ, kdy si budeš moct dát další "jídlo";-). Byla jsem na tom podobně. Ať Ti Tvé odhodlání vydrží. Pokud člověk nemá nadváhu, neměl by se tělem tolik zabývat, jak to často bývá zvykem. Pro mě je teď příjemné, když jím třeba hodně zeleniny a vůbec zdravěji, dodává mi to docela energii, ale občas něco upeču, občas si dám bramboráky, občas znojemskou,... a neřeším to. Ale dalo to práci se do takového postoje dopracovat a i teď mě občas napadne, že jsem přibrala, že bych měla zas shodit, ale dietama už to "zachraňovat" nebudu. Spíš si udělám salát a koupím si něco pěknýho na sebe.

57 Štěpán Štěpán | E-mail | 20. března 2008 v 1:43 | Reagovat

Ahoj, tak tohle je téma, ke kterému se rád vykecávám (ale nikdo mě nechce poslouchat :-) )

Sám za sebe musím říct, že jsem si dlouho myslel, že se mi líbí holky s většími prsy, spíše boubelky a že se mi nelíbí blondýny. Ale časem jsem zjistil, že to prostě neplatí. A teď už musím jen konstatovat, že se mi líbí holky co se mi líbí. Mluvím tedy o tom, že třeba jedu metrem a vidím úplně neznámou holku, takže jde spíš o první pohled. Něco úplně jiného je znát holku delší dobu, hlouběji, stalo se mi mnohokrát, že se mi některá vůbec nelíbila a po hodině bych se do ní klidně zamiloval - a i naopak, přitažlivá se mi klidně zošklivila (nebo minimálně přestala být zajímavá). A myslím si, že to je skutečně jakousi vnitřní krásou, která přecejen vyzařuje ven, ale je třeba jí zpozorovat (nebo naopak nenajít) - pozor, nemá nic společného s inteligencí, chytrostí nebo čímkoliv jiným, jde o stejně nedefinovatelný pocit jako krása vnější.

A ještě dovolte něco říct k té klasifikaci prsatá, blonďatá, nohatá apod. To jsou takové vějičky matky přírody. Je zcela výjimečné, aby holka neměla ani jeden z těchto atributů a podle mě slouží pro prvotní zaujetí. Prostě blondýna mezi tmavšíma vlasama je nápadnější, velký prsa jsou nápadnější, atd. Proto se modelky vybírají tak jak se vybírají - vždyť jde o reklamu a ta prostě pracuje s prvotním zaujetím, takže snahou reklamy je nastřádat na jednu hromadu co nejvíce prvoplánových blikátek, která přitáhnou oči. Proto chlap na reklamě bude mít strniště, lehce drsnej výraz, musí být vidět biceps... Kromě toho je dobré mít předváděný předmět něčím výjimečný, to je podle mě jediný důvod, proč bylo období vychrtlých modelek - byly prostě jiné, teď už je to okoukané, tak se zase preferují jiné typy (i když možná šlo spíš o to, že mezi 15ti letými děvčaty se rozvinutých tvarů moc nenajde :-) ).

Už zase kecám, radši skončím, nebo to bude román.

58 Helena Helena | E-mail | 20. března 2008 v 15:29 | Reagovat

Jen kecej, od toho tu diskuse je.;-)Asi to tak nějak je, jak píšeš. Člověk se zkrátka zamilovává do toho, do koho se zamilovává. A ani krása, inteligence či charakter není zárukou, že se do onoho tímto oplývajícího člověk zamiluje (ač by si to třeba občas i přál...). Ale přesto mi zkrátka imponuje, když je chlap vysokej, hubenej, dlouhovlasej, vousatej a chytrej ;-). Ale jak píšeš o těch atributech, je fakt, že se spokojím i s nenakumulovanýma všema vlastnostma ideálu. A v zamilování mi nebrání dokonce ani absence většiny výše ymíněných atributů.:-)

A máš pravdu s těma přívlastkama. Každý/á má něco. A ještě zajímavější je, že to dokonce ani tak nesvědčí o konkrétním atributu, jako spíš i o povaze, oblékání a osobním vnímání člověka. Třeba "prsatá blondýna" se neřekne o každý vnadný blondýně. A vousáč se taky určitě neříká každému zarostlému.

59 Andrzej Andrzej | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 17:54 | Reagovat

Vstřebal jsem to, neboť žádný učený z nebe nespadl....žeee:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama