Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Co bude dnes dobrého?

31. října 2007 v 13:30 | Helena |  jen tak
Tak takhle nějak začíná reklama, která mi opravdu vadí. Starostlivá maminka zaloví ve spíži a vybere Dobrý nápad od Maggi. Místo, aby s omluvou dítěti sdělila, že zapomněla nakoupit a tak tu má jen nějaké instantní cosi, co jim zbylo z prázdninového čundru, vytasí se s tím jako se super večeří, na kterou mají všichni jistě ohromnou chuť. A když budou jó hodní, udělá jim ještě výbornou pytlíkovou polívčičku. Jako od babičky (od mojí tedy ne).

Když jsem reklamu podobného rázu viděla poprvé, nevěřila jsem vlastním očím. Samozřejmě, i instantní jídla potřebují reklamu, aby se prodávala, nicméně takovou reklamu si představuji jinak. Jasně, že na čundry, výlety, treky je taková instantní věc praktická a užitečná, nicméně jako plnohodnotná (ne-li dokonce ještě lepší) náhražka večeře od maminky?
Samozřejmě nevěřím, že by něco takového v mnoha domácnostech prošlo. Nicméně když chodím nakupovat, často se divím, kolik žen nakupuje polotovary (u mužů mě to nepřekvapuje ;-)). Se svou moukou, vejci, Herou a čerstvou kořenovou zeleninou do polívky si často připadám jaksi nepatřičně. Tuhle mě dokonce jeden člověk obdivoval, když jsem řekla, že upeču bábovku. Do té doby ji totiž kupoval už hotovou, upečenou. Jeli jsme tedy nakupovat suroviny na bábovku, načež neomylně zamířil ke krabici s nápisem "bábovka". Když jsem mu řekla, že to nechci a potřebuji mouku, vejce, ... byl už úplně mimo. Lidi kupují konzervy, hotové dorty, hotové knedlíky, omáčky, majonézové saláty, instantní polévky,... Rozumím, je to rychlé, bez práce,... ale co kvalita?
Přemýšlím, jestli ten trend přecijen nepodporuje televize - instantní polévky, omáčky, za babičku peče Albert a děti to nepoznají,... Není přecijen krásnější reklama na Heru: "pečení je radost"?
Vím, že ne každého pečení a vaření baví. Ale i tak, proč neudělat dětem domácí polévku, která vzpruží kosti namísto té instantní, která je spíš rozloží? Samozřejmě je to každého věc, taky vždycky není čas, do toho mi nic není, ale proč točit takové reklamy? Proč to ukazovat jako něco normálního, že se dítě těší na instantní omáčku, kterou mu jeho krásná a šikovná maminka připraví?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tlustousek tlustousek | 1. listopadu 2007 v 8:57 | Reagovat

Tak třebas mne, tahle reklama vůbec nedráždí, vůbec nemá vliv. Co mě ale opravdu vadí, jsou reklamy na prášky na praní. Rodina nejspíš nabrala dojmu, že se mohou upatlat vším možným a já to vyperu "běloskvostně" :-)

2 Helena Helena | E-mail | 1. listopadu 2007 v 11:03 | Reagovat

:-D tos mě pobavila. Je fakt, že na kvalitě prášku záleží, ale ty mirákly, co tam ukazují.;-) a navíc si ušpiněné tričko bere hned večer na párty, že mají sušičku tam taky nezdůrazňují (nebo, že by maminka rychle doběhla koupit nové? ;-)).

Je fakt, že to neberu v tom, jaký mají reklamy vliv na mě a mé nejbližší okolí(to, že kapka Jaru nerozpustí napečenej pekáč jsem zjistila už před lety), ale spíš obecně. Vůbec na přemýšlení lidí a jejich životní styl. Taky jsem jásala nad reklamou na ten salát - dáme listy salátu, cherry rajčátka, krevety, olivy, ne, pozor, ocet ne, hezky zakápneme citronem... konečně, říkám si, něco zdravýho v reklamě - ovšem konec?? - na to si dáme majolku. Jojo, ta je lepší než ocet, že??:-)

Ono, když pak slyším od někoho, že jeho dítě jí zdravě, že mu každej den dává Nutellu a kakao, je mi z toho smutno (a to jsem opravdu slyšela, nevymyslela jsem si to). Prostě čokolupínky, Nutella, Granko - je nám to podáváno jako něco úžasně zdravýho, čím bychom měli děti krmit každej den. A my? My si máme dát sušenky Bebe nebo Milkyway - o, jak zdravá snádaně. :-)

3 Helena Helena | E-mail | 1. listopadu 2007 v 11:27 | Reagovat

Ještě, aby nedošlo k nedorozumění. Samozřejmě mi není vůbec nic do toho, jakou má kdo životosprávu. Ale vadí mi, když díky reklamám někdo žije v bludu. Dle svého svědomí chce žít zdravě a myslí si, že tomu přispívá tím, že jí sušenky Bebe, light majonézu, dětem dává nutellu a vaří instantní omáčky a polívky.

4 tlustousek tlustousek | 1. listopadu 2007 v 11:45 | Reagovat

Jo, jo, ta reklama se salátem mě taky dostala :-)

Musím ale uznat, že i když si to nechci připustit, tak reklama mě ovlivňuje. Když se vrátím k tomu prášku na praní, nekoupím si neznámý výrobek, sáhnu po reklamovaném. Co s tím, nevím. Hodně nakupuju dle doporučení a osobních zkušeností třeba kamarádek. Například parní hrnec. Kdyby mi s ním přišel třeba dieler domů, tak ho vyhodím. Od kamarádek jsem ale slyšela jen samou chválu a rozhodla se podle toho :-)

5 Helena Helena | E-mail | 1. listopadu 2007 v 11:55 | Reagovat

Tlusťoušku - i já se tak rozhoduju. tedy spíš podle kamarádek, ale někdy i podle reklamy. Ale často jsems  tím natolik spokojená, že se nezabývám tím, že jsem se nechala ovlivnit reklamou ;-). Nicméně tohle se netýká potravin. Myslím, že skoro vůbec. Třeba na moje oblíbený bio jogurty a bio mlíko jsem ještě reklamu neviděla ;-). Nejvíc tedy asi co se čistících a pracích prostředků týče. Tam opravdu moc neexperimentuju.

Jo a taky mě dostávala reklama na nějakej jogurt, kde tenkrát říkali: "Neuvěříte, že je to jogurt!" :-D To mě pobavilo.

6 tlustousek tlustousek | 1. listopadu 2007 v 12:08 | Reagovat

Zrovna včera jsem poslouchala v rádiu rozhovor s panem Šmuclerem, kde se vyjadřoval i k reklamám přímo ve filmech. Napříklád, že herec musí telefonovat s určitou značkou mobilu a s dějem to nemá nic co dělat. To je snad ještě horší, než reklama tzv. přestávková. To si můžu zacvičit, uvařit kafe...To je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat, můžeme i nesouhlasit :-)

7 Hanka Hanka | 2. listopadu 2007 v 13:29 | Reagovat

Heli, souhlasím s Tebou (jen to neumím tak pěkně napsat :-) ). Ale člověk je tvor ovlivnitelný, a tak reklama byla, je a bude a jen na nás je, jestli se ovlivnit necháme nebo nenecháme. A tak s pousmáním, ale zároveň smutkem sleduji nejen reklamy na polotovary, ale i na kosmetiku (téměř na vše používám lávovou zem) a drogerii (vystačím si s octem, mýdlovým slizem, žlučovým mýdlem či Ecoverem) a je mi líto těch, kdo se nechají nalákat na věci pochybné kvality a ještě si myslí, jak je to zdravé (viz zmiňovaná Nutella, Kinder čokoláda a spol.).

Ta ovlivnitelnost má ale i kladnou stránku v tom, že se lidé nechají navnadit i na jiné věci - už pár známých si nadšeně koupilo Ecover či vyrobilo prací sliz ;-)

8 Helena Helena | E-mail | 2. listopadu 2007 v 14:07 | Reagovat

Hanko, prací sliz mě moc zajímá. Jak se to dělá a používá? Vůbec tě obdivuju, jak žiješ ekologicky a vidím, jak mám velký mezery.

A lávová zem? O tom jsem taky neslyšela. Ráda se přiučím.

9 Sandi Sandi | 2. listopadu 2007 v 15:25 | Reagovat

Musím přiznat, že mě článek pobavil a první příspěvek od Tlusťouška pak dorazil :-).

Co se praní týče, tak přiznám, že peru v klasickém přípravku z obchodu a jde mi o to, aby prádlo hezky vonělo a hlavně bylo čisté. Ale posun kupředu je i u mě, minule jsem si coby čistič koupila bio přípravek, který neobsahuje chemikálie a biologicky se rozkládá.

Ale vrátím se k původnímu tématu. Připomnělo mi to totiž studii, o které se nám profesor zmínil na VŠ na přednášce z marketingu.  Bylo to z doby, kdy více a více amerických žen začalo chodit do práce a pak pro ně následovala druhá šichta doma (jak známé, že, některé věci jsou prostě univerzální :-)). No a jak to skloubit dohromady, zaměstnání a čerstvou buchtu od maminky? I vynalezly potravinářské firmy buchty v prášku. Stačí přidat vodu, zamíchat, vrazit do troubu a za 40 minut máme dobrotu na stole. Firmy uvedly produkty na trh a co nezjistily? S prodejností to nebylo nic moc. Průzkum trhu ukázal, že takovéto produkty ženy neschvalují, protože jsou moc "umělé". Kdo to jakživ slyšel, aby se buchta pekla jen z prášku a vody? Tak se dalo pár chytrých hlad dohromady :-) a trochu pozměnily složení - většina zůstala, ale teď se kromě vody musela přidat ještě dvě vejce a trocha oleje. Výsledek? Buchta jako od maminky a spokojenost na všech stranách. Firmy měly radost ze zisku a ženy z toho, že vlastně dávají rodině to pravé domácí, když jsou v tom opravdová vejce. A prodejnost jen kvete, protože když jdu do potravin, tak mi oči jen přecházejí, kolik krabiček s obrázky mňamek na mě koukají :-).

Ale nechci, aby to vyznělo, že všichni v USA vaříme jen z polotovarů. Bio obchody tu jen kvetou a spousta lidí si taky radši koupí suroviny a upeče si moučník podle opravdového babiččina receptu. Prostě to záleží na kontrétní rodině.

10 Helena Helena | E-mail | 2. listopadu 2007 v 15:30 | Reagovat

Sandi, tos mi připomněla taky vtipnou věc. Ty bábovky a perníky v prášku :-D; přidáš vejce, mlíko, heru, a kdovíco ještě a máš to. Takže v té rabici za třicet kaček je vlastně mouka, cukr a prášek do pečiva, potažmo do perníku :-D.

11 Hanka Hanka | 2. listopadu 2007 v 17:00 | Reagovat

Heli, říkala jsem si, jestli mám opravdu napsat natvrdo sliz, před nezasvěcenými říkám raději "domácí prací gel", aby je to neodradilo :-D Výroba je velice jednoduchá a levná (napíšu dávku na 10 litrů, běžně dělám z poloviční a dávám do pětilitrového kanystru):

Potřebuješ: 1 celé mýdlo na praní (Jelen, Kamzík, Kokos Palma, Omino Bianco...), 1 kelímek od jogurtu práškové sody na praní (krystalické o trochu víc), 10 litrů vody

Nastrouhá se mýdlo na praní  - prý je lepší strouhat nahrubo, pokud se strouhá najemno, kousky se znovu slepí a hůř se rozpouštějí (ale ze své zkušenosi bych řekla, že je to jedno). Nastrouhané mýdlo se rozpustí v horké vodě (cca ve 3 litrech).  V nějaké jiné nádobě se rozpustí prací soda. Když je obojí opravdu rozpuštěno, smíchá se to, doplní vodou do 10 litrů, znovu dobře promíchá a hotovo. Do druhého dne to více ztuhne, což vůbec není na závadu.

Na praní se dávkuje 1-2 kelímky podle znečištění prádla.

Používám ho taky na podlahu (trošku dám na dno kýble, obvykle přikápnu i nějaký éterický olej), umyvadla a vanu, sporák i WC (tam střídám s Ecoverem na WC, mám malinko obavu, že sliz není úplně dostačující, i když soda i mýdlo desinfikují asi ažaž).

Soda i mýdlo jsou velice snadno odbouratelné a energeticky nenáročné na výrobu.

O lávové zemi si můžeš přečíst třeba tu:

http://www.biosfera.cz/product_info.php/products_id/1755 (jsou tam i recenze uživatelů)

http://www.biobeauty.cz/shop/themes/kategorie/detail.php?artikelid=178883&source=2 (tuto mám)

Dá se s ní vystačit na veškeré mytí, já si s ní myju vlasy a obličej, na tělo jsem ji zkusila jednou, ale vadilo mi, že se špatně oplachuje (musela jsem všude přejet rukou, abych se jí zbavila). Nemůžu si ji vynachválit - vlasy jsou krásně vzdušné, mají objem a jsou zároveň pevné; a taky se mi moc zlepšila pleť (mám ji citlivou se sklonem k akné, to se pěkně vylepšilo, ale pleť nemám vysušenou a podrážděnou).

Tak si říkám, že taky píšu jako reklama :-D Ale jsem holt nadšená uživatelka :-D

S tím perníkem v prášku jsem si to říkala taky - že je to předražená směs mouky, prášku atd. - a navíc i spousta chemikálií tak jako tak - manžel ten perník zasvobodna pekl (přestože jsem mu říkala, že hrnkové buchty jsou jednoduché, netroufal si na to) a cítila jsem v tom úplně chemickou chuť, odvážila bych se říct, že bych perník z prášku poznala vždycky.

12 Sandi Sandi | 2. listopadu 2007 v 22:04 | Reagovat

Hanko, a fakt to vypere "dočista dočista" :-)? To není rýpání, ale u mě jeden z důvodů, proč si raději připlatím na dražší chemičtější prášek, protože k smrti nesnáším skvrny nejdřív předepírat a pak zkoumat, jestli opravdu zmizly :-).

Zkoušela jsi to třeba někdy srovnat s Persilem apod.?

Jinak k té lávové zemi, opravdu se s tím dají mýt i vlasy? A třeba i každý den?

13 Barbucha Barbucha | 3. listopadu 2007 v 11:52 | Reagovat

K šílenství mne přivádí reklamy dvě: 1) manžel je šťastný jen když je jogurt v lednici a má hodně, hodně ovoce...2) parta náctiletých vlítne do kanceláře a začne shazovat papíry ze stolu, aby si úředníci mohli vychutnat Bebe... No a to, že správná ženská zřejmě nevyjde z bytu bez toho, aby tahala aviváž v kabelce a mohla se s ní chlubit kamarádkám, tak to už raději nekomentuji vůbec ! =o)

14 Hanka Hanka | 3. listopadu 2007 v 12:25 | Reagovat

Sandi, jen se ptej, neberu to jako rýpání. V Persilu jsem nikdy neprala, tak nevím :-D A už si ani nevzpomínám, v čem jsme prali u rodičů (Bonux? Rex?), ale pralo to srovnatelně se slizem - tj. velmi dobře (ve špíně bych fakt nechodila). Tekutý Ecover pere o trochu hůř než sliz, používám ho na méně špinavé věci, na ruční praní apod. "Velké" skvrny před praním ručně přepírám za pomoci žlučového mýdla (to vypere i šmír a podobné skvrny), ale ve většině případů postupuji stejně jako u konvenčních prášků - hodím do pračky, dám sliz (u bílého ještě Ecover bělidlo) a hotovo. Aviváž jsem téměř nepoužívala ani dřív (jen na silonky, svetry atd. - i teď na ně mám aviváž Ecover), k prádlu, které bych chtěla raději ještě více desinfikovat, dávám do přihrádky na aviváž trochu octa (prádlo pak nepáchne octem, nebo maximálně jen jako mokré, uschnutím to vyvane). Octem je taky dobré vyčistit pračku, když se přechází z "klasiky" na eko.

Mimochodem, nevím, zda víte, že je lepší dát prášek přímo do bubnu, můžete ho dát míň než do přihrádky. Taky jsem zapomněla napsat, že sliz se dává do bubnu vždy.

Lávovou zem na vlasy opravdu používám, myju ovšem "jen" každý druhý nebo spíš třetí den. Měla by rpý i prodlužovat interval mezi mytími, ale to nemůžu potvrdit na 100% - nicméně mám vlasy méně mastné. Pokud bych měla mýt vlasy každý den, klidně ji použiji, neobsahuje tenzidy (Sodium Lauryl Sulfát, Sodium Laureth Sulfát atd.), které dráždí a dost vysušují.

Barbucho, tu reklamu s jogurtem neznám, ale paní s Perwollem v kabelce mě dostane vždy :-S

Ten blog nějak blbne, mám teď pořád problém se sem dostat :-(

15 Sandi Sandi | 3. listopadu 2007 v 12:32 | Reagovat

jojo, taky mi to pořád blbne :-(

Hani, dík za odpověď. A co to je to žlučové mýdlo, to si taky sama děláš?

A ta prášková soda na praní, to je vyloženě něco speciálního? Asi by se to nedalo nahradit třeba klasickou jedlou sodou, co? Že bych si trochu toho slizu na zkoušku vyrobila, ale nevím, jestli to tu vůbec dostanu (sodu).

Jinak mi dochází aviváž, tak se aspoň mrknu po nějaké ekologické. S tím octem to taky občas dělám u ručníků a máš pravdu, opravdu to nesmrdí.

16 Hanka Hanka | 3. listopadu 2007 v 12:51 | Reagovat

Sandi, Ty jsi rychlík :-) Zkus po té prací sodě popátrat někde v drogérce, ale v případě USA jsem trochu skeptická :-( Někde jsem četla návod na sliz i z jedlé sody, ale nemám k tomu úplně důvěru, přestože chemicky se moc neliší (pokud si vzpomínám, jedlá je NaHCO3 a prací Na2CO3 - je tu nějaký chemik?). Řekla bych ale, že funkce sody ve slizu je změkčení vody, aby mýdlo mohlo dostatečně prát, a vodu asi změkčí i jedlá soda. V nouzi bych to asi zkusila - ale může to ovlivnit výsledek ;-)

Žlučové mýdlo se dá normálně koupit - buď "klasické" (http://drogerie.plneni.cz/zbozi/dr-beckmann-zlucove-mydlo-na-skvrny-100g/detail.aspx?p=z:197973) nebo eko se surovinami z ekologického zemědělství (zn. Sonett, Sodasan). Je vyrobeno opravdu ze žluči, tedy nic pro vegetgariány :-)

Ocet právě taky používám na ručníky, utěrky a spodní prádlo (a až budou děti, tak na pleny).

17 Hanka Hanka | 3. listopadu 2007 v 13:03 | Reagovat

S tou aviváží uděláš určitě dobře - i v době, kdy jsem nebyla tolik "eko" jsem se hrozila nad avivážemi v červené či černé barvě a říkala si, co to všechno musí obsahovat a co to asi citlivějšímu člověku udělá s kůží... A nejvíc mě štve (abych mluvila k tématu článku), že reklama člověka přesvědčí, že bez aviváže je jeho oblečení málem nenositelné a ručníky jak struhadlo :-(((

18 Sandi Sandi | 3. listopadu 2007 v 14:28 | Reagovat

Tak zatím jsem popátrala na netu a ta soda se dá koupit i tady, jenže na ni musí mít člověk štěstí. Vypravila jsem se tedy do blízkého obchodu a tam ji neměli, tak jsem si koupila aspoň jedlou a příležitostně se budu dívat po té prací. Zbytek mýdla mám doma, tak to zkusím třeba z menší dávky (mýdlo se tu taky blbě kupuje, ale občas ho tu někde mají). Vyčetla jsem, že se dají čistící prostředky vyrobit právě i z jedlé sody, jen to není tak účinné (ale prý to stačí), jako z té prací.

Tak pak dám vědět, jak jsem uspěla (až vyperu, abych viděla účinky) :-)

19 Hanka Hanka | 4. listopadu 2007 v 15:13 | Reagovat

Sandi, tak jsem zvědavá na výsledky ;-)

Včera jsem sliz opět propagovala :-D Mezi kamarády nějak přišla řeč na praní, holky se bavily, jak dlouho jim vydrží prášek, na což jsem prohlásila, že se tedy nechytám :-) a musela jsem tedy vysvětlit, v čem peru. Všechny to zaujalo, jsem zvědavá, jestli to někdo někdy zkusí. Na závěr jedna kámoška prohlásila: "A máslo si taky stloukáš sama?" :-D

20 Sandi Sandi | 4. listopadu 2007 v 21:37 | Reagovat

Hani, asi fakt budu muset sehnat ty pravé ingredience, z té jedlé sody to ani nezhoustlo. Zkusila jsem v tom vyprat ručníky a dobrý, ale zrovna u nich se to moc nepozná, protože na nich vyloženě nebývají fleky, jako třeba na tričku od jídla.

Jinak jsem na netu našla spoustu "amerických" receptů na sliz, často do to ho ještě přidávají borax. Prý to pak čistí ještě líp.

Spíš mě pak ale zajímá, myješ v tom třeba i nádobí, nebo na to máš něco jiného?

21 Hanka Hanka | 5. listopadu 2007 v 10:56 | Reagovat

Sandi, u rodičů jsme myli nádobí jen v horké vodě. Manželovi se to ale zdá slabé, tak jsme nejprve používali ocet a pak jsem mu na zkoušku koupila Sonett na nádobí (http://www.biosfera.cz/product_info.php/products_id/1882) a je s ním velice spokojený, prý to myje lépe než ocet. Až nám dojde tento vzorek, chci zkusit odvar z mýdlových ořechů (http://www.biosfera.cz/product_info.php/products_id/3164). Borax je sice pěkná věc a možná by to s ním pralo líp, ale není ekologický (přestože se dřív psalo, že ekologický je). Nechalas ten sliz s jedlou sodou do druhého dne?

Teď si říkám, že tu možná vypadám jako něco mezi středověkou ženou a militantní ekoložkou :-D Ale není to tak, jsem docela normální, jen se snažím už tak znečištěné prostředí neznečišťovat ještě víc ;-)

22 Helena Helena | E-mail | 5. listopadu 2007 v 10:56 | Reagovat

Hanko, moc díky za všechny informace. Myslím si, že prací soda je tam možná spíš pro trochu bělení a na skvrny, alespoň na to já používám eko prací sodu. Ten ocet je opravdu zajímavý.

Co na sebe ale musím přiznat je, že bez aviváže si to už opravdu nedovedu představit a je fakt, že když mi náhodou nečekaně dojde a vyperu bez ní, jako struhadlo mi to opravdu všechno připadá, o žehlení ani nemluvě. Ale taky se snažím používat eko varianty.

Na tu lávovou zem se musím ještě podívat, to mě také zajímá. A slizu zkusím trochu vyrobit, idkyž musím říct, že už jsem k takovýmto ekovýrobkům na praní trochu skeptická. Zkusila jsem mýdlové ořechy a byla jsem celkem zklamaná. Navíc na oblečení do práce právě potřebuju prací prášek s nějakým rozjasňovačem, bělícím účinkem,... Bohužel. Ale sliz vyzkouším, když je tam ta soda, mohlo by to fungovat.

23 Hanka Hanka | 5. listopadu 2007 v 12:29 | Reagovat

Heli, mýdlové ořechy jsou prý opravdu nic moc, sliz prý pere mnohem lépe (ale to mám z druhé ruky), proto mám jen malý vzoreček (asi 10 ořechů), ze kterého si vyrobím odvar na mytí nádobí (+ případně oken), s praním experimentovat nebudu. S bělením či optickým zjasňováním je u ekopraní trošku problém, ale dá se to velmi snadno napravit zakoupením eko bělícího prostředku s perkarbonátem či perboritanem sodným (vyrábí ho Ecover, Don Gemini a další), mám s ním velice dobré zkušenosti.

24 Dadula Dadula | 28. listopadu 2007 v 10:23 | Reagovat

To mně těší, že s názorem na reklamu nejsem sama. Na všechny ty úžasné hospodyňky už jsem alergická a reklamy okamžitě přepínám. A hlavně od doby, kdy jsem zjistila, že se podle těch pitomin řídí domácnost našeho syna a vnukovi vařej instantní čaje, instantní kaše a podobně. Snacha totiž vůbec nevaří, jídlo berou z jídelny - to dostává i vnuk. Je mi z toho nanic, ale bohužel s tím nic nesvedu. Vnuk už naštěstí začíná rozlišovat mezi "normálním" jídlem a instantníma náhražkama, takže když je u nás, tak se toho svého čaje z flašky ani nedotkne a vyžaduje domácí jablečný mošt, kaši jsme k večeři vařili spolu - s medem, skořící a kouskem másla a jak si panečku pochvaloval. Dostala mě snacha, která mu dávala nějakého brumíka a prohlásila, že je plný zdravého mlíčka. Málem jsem z toho omdlela. Snažím se alespoň ovliňit syna, aby mu necpali ty umělé náhražky, ale nevím, jak jsem úspěšná

25 Helena Helena | E-mail | 30. listopadu 2007 v 14:49 | Reagovat

Dadulo, instantní čaj? Co to jako má být? Vždyť normální čaj taky jenom zaleješ vodou? Vsadila bych se, že ten instantní nebude mít s čajem moc společného.

S tím synem a vnukem, Tě lituju. Asi jim do toho zase tolik mluvit nemůžeš a přestose na to musíš koukat... brrrr. Kdoví, jakejm amarounům budeme čelit v době, kdy já budu mít dospělýho syna.;-)

Na druhou stranu, dětem chutnaj různý podezřelý jídla - třeba hranolky. A moc dobře znám člověka (už dospělýho), který se skoro ošklíbá nad babiččinýma domácíma knedlíkama a říká, že ty z prášku jsou lepší. A vždycky mu i víc chutnala bramborová kaše z prášku, než ta pravá z opravdových brambor, másla a mlíka. Nechápu a jen doufám, že se toho nebude dožadovat od své nastávající a nebudou to cpát svým dětem jako nějakou pochoutku.

26 Dadula Dadula | 4. prosince 2007 v 10:32 | Reagovat

No nejhorší na tom je právě to, že oni jsou přesvědčení, že mu dávají to nejlepší, co můžou - na těch krabicích je totiž výčet všech možnejch vitamínů, který jsou do toho přidaný, ale chuť to nemá žádnou. Jó to takový babiččin ovocný čaj z vlastnoručně nasušenýho ovoce z vlastní zahrádky s medem a citónem, to je dobrota, do toho se nemusí pobízet. Zatím. Ono hrozí totiž to, že si ty chudinky děti zvyknou na chuť těch instantních potravin a ty normální, pravý jim pak ani nechutnají. Chudáci jejich manželky, které vyrostly na normálním jídle a budou ho taky vařit. Takový to "ona to maminka dělala jinak, když tak se jí zeptej, ona ti poradí" - tak to skusí každej mužskej, ale většinou jen jednou :-)

27 Roman Roman | E-mail | 17. října 2008 v 17:07 | Reagovat

Vážené dámy,sodu (Na2CO3) se moc drogistům prodávat nechce protože je levná a konkuruje drahým práškům na kterých je větší výdělek. A také proto že je balena z výroby po 25 kg. Pokud některá chcete tak bych celý pytel byl ochoten posílat za 20Kč/kg. I s poštovným by 25 kg vycházelo na 650 Kč a prali by jste celý rok....

28 RivasLilly28 RivasLilly28 | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 12:59 | Reagovat

All people deserve wealthy life time and loan or bank loan will make it better. Just because freedom is based on money.

29 ThomPi ThomPi | E-mail | 28. srpna 2017 v 17:52 | Reagovat

В нашем магазине "Альфа-кофе" самые демократичные цены на чай и кофе. Смотрите сами: оптовые цены в розницу при заказе от 1 упаковки.
<a href=http://alfa-coffee.com.ua/g20579209-molotyj-kofe-tchibo>акция на молотый кофе Чибо</a>

30 RobertSaito RobertSaito | E-mail | 4. září 2017 v 9:03 | Reagovat

Ripping Future Audio. Witness: <a href=https://golos.io/ru--blokcheijn/@harhor/2t2tkn-intervyu-dlya-crypto-insider-s-blokchein-dj-em-deadly-buda-o-musicoin>the harderstyles DJmix</a>

31 ThomPi ThomPi | E-mail | 7. září 2017 v 7:12 | Reagovat

В нашем магазине "Альфа-кофе" самые демократичные цены на чай. Посмотрите сами: оптовые цены в розницу при заказе от 1 упаковки.
<a href=http://alfa-coffee.com.ua/g3971805-kofe-totti>купить кофе Тотти в Киеве по лучшей цене</a>

32 jennaau1 jennaau1 | E-mail | Web | 10. září 2017 v 1:38 | Reagovat

Lewd ladyboys  
http://shemales.blogporn.in/?personal.eleanor
  shemale sex free movies free labyboy pics free she mal hard core

33 Sabriellex Sabriellex | E-mail | Web | 14. září 2017 v 2:21 | Reagovat

Настройка xRumer 16 при первом запуске. Видеоурок №1: https://youtu.be/LFngR0NqvTE

34 CoffeePi CoffeePi | E-mail | 15. září 2017 v 20:32 | Reagovat

Учитывая, какая на кофе Амбассадор цена, можно сказать, что кофе Амбассадор Крема - это одно из самых лучших предложений на рынке кофе на сегодняшний день.

35 deannaus11 deannaus11 | E-mail | Web | 16. září 2017 v 2:24 | Reagovat

Started new spider's web stand out
http://muslim.clit.pornpost.in/?post.ashlynn
loan heresy financial afternoon comments

36 Kristinalsmoke Kristinalsmoke | E-mail | 18. září 2017 v 2:05 | Reagovat

<a href=http://www.s-volvo.ru./> автомобилей volvo XC60 ремонт в медведково по ссылке </a>

37 ofeliaxk4 ofeliaxk4 | E-mail | Web | 26. září 2017 v 20:22 | Reagovat

My gay pictures  
http://gayfiles.xblog.in/?profile_ryley
  gay india gay dateing gay travel gay games gayed tube

38 AgustinLible AgustinLible | E-mail | Web | 27. září 2017 v 21:27 | Reagovat

mattresses panama city beach florida top rated crib mattresses 2016 <a href=http://topmattressreviews.org/>best rated innerspring mattresses 2017</a> mattress sizes inches and cm
best foam mattresses 2015 mattress review ratings <a href=http://innovasaber.com/>best mattresses for back pain 2017</a> queen size foam mattress topper walmart
cheap mattresses chicago top rated mattresses for 2015 and 2016 <a href=http://bestmattressreviewsandratings.com/>cheap mattresses online free shipping</a> top ten mattress reviews for 2016

mattress stores near mesa az portland maine mattress stores <a href="http://topmattressreviews.org/">mattress reviews ratings best</a> sleepy s mattresses on sale this week
top 10 crib mattresses 2015 recycling mattresses in milwaukee wi <a href="http://innovasaber.com/">memory foam mattress topper for twin xl</a> mattresses milwaukee
camper mattress sizes length and width best mattress for bad backs 2016 <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/">top rated luxury mattresses 2016</a> bed mattress sizes chart

39 Wetanync Wetanync | E-mail | Web | 28. září 2017 v 4:19 | Reagovat

Good post. I learn one thing tougher on completely different blogs everyday. It can at all times be stimulating to read content material from different writers and apply slightly something from their store. I’d want to make use of some with the content on my weblog whether you don’t mind. Natually I’ll offer you a hyperlink in your web blog. Thanks for sharing.
<a href="https://twitter.com/pornblogpw">basic</a>

40 мастер продвижения сайтов мастер продвижения сайтов | E-mail | Web | 28. září 2017 v 10:55 | Reagovat

Приветствую! Вам интересно продвижение сайта? Хотел бы предложить Вам шикарную услугу продвижения сайта ссылками. На сегодня есть профильный и статейный тарифы. Все знают, продвижение сайта ссылками, сейчас самый лучший способ продвижения.

Будем продвигать Вас по НЧ и СЧ ключевым запросам. Если Вам интересно это предложение, будьте добры, отпишите на вот эту почту: proxrum*@*mail.ru (звездочки убрать).

http://prodvizheniya.net - продвижение сайта в поисковых системах заказать

Всего вам!

41 maritzacg4 maritzacg4 | E-mail | Web | 30. září 2017 v 0:54 | Reagovat

New photo blog
http://hotties.pictures.erolove.in/?entry-alycia
how to draw a cartoon character nepali girls having fucked hot asian bitches free ringtones for virgin mobile phones surgical clip for breast area

42 Irinaron Irinaron | E-mail | 30. září 2017 v 2:49 | Reagovat

[url]http://kukolnihdelmaster.ru/21_vidy_kukol/kukla_na_provolochnom_karkase    [/url]

43 JamesVop JamesVop | E-mail | Web | 7. října 2017 v 18:30 | Reagovat

เว็บเช็คเบี้ยประกันรถ ง่ายแค่ 3 คลิก เปรียบเทียบเบี้ยประกันจากบริษัทชั้นนำมากกว่า 30 กว่าบริษัท ด้วยเบี้ยแคมเปญที่ถูกที่สุดของแต่ละบริษัท พร้อมข้อมูลต่างๆ ที่เกี่ยวกับบริษัทประกันภัย.
เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ออนไลน์ทันที - เช็คค่าเบี้ยประกันภัยรถยนต์ออนไลน์หรือโทรหาเราได้โดยตรง เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ออนไลน์ฟรี | เช็คเบี้ยประกันรถฟรี ราคาดีที่สุดสำหรับผู้ขับขี่ปลอดภัย เลือกความคุ้มครองได้ตรงใจ ซื้อออนไลน์คุ้มครองทันที พร้อมผ่อน 0% 6 เดือน คลิกเลย.
<a href=https://share.724.co.th/insure/a/motor/AM00063001><u><b>เบี้ยประกันรถยนต์ มิตรแท้</b></u></a> ‎

เช็คเบี้ยประกันรถยนต์ เช็คราคา ตอนนี้รู้ทันที ทุกบริษัท โดย อีซี! - ประกันภัยรถยนต์ เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ ชั้น1 , 2+ , 3+ , ชั้น 3 ผ่านช่องทาง ประกันออนไลน์ เช็คเบี้ยประกันรถ ในวันนี้ รู้ทันทีทุกบริษัท มากกว่า 20 แห่ง ข้อมูลเพียบเปรียบเทียบราคาง่าย ... เช็คราคาประกันภัยรถยนต์ จาก 30 บริษัททั่วไทย ฟรี เราไม่ได้ เปรียบเทียบค่าเบี้ยประกันรถยนต์ เพียงอย่างเดียวเท่านั้นเพราะถ้าหากเลือกซื้อผ่าน rabbit finance คุณก็จะได้รับสิทธิพิเศษต่างๆ มากมาย เช่น ส่วนลดค่าเบี้ยประกันสูงสุดกว่า เช็คเบี้ยประกันรถยนต์กับพี่หมี Prakuntook ผ่าน Line ได้แล้ววันนี้ หนึ่งในช่องทางการติดต่อสื่อสารที่ได้รับความนิยมมากที่สุดช่องทางหนึ่ง คงปฏิเสธไม่ได้ว่า “Line” คือหนึ่งในนั้น ที่แทบทุกคนที่ใช้สมาร์ทโฟน เปรียบเทียบ “ประกันรถยนต์” อย่างโปร่งใสและเป็นกลาง พร้อมข้อเสนอผ่อน 0% สูงสุด 12 เดือน ใช้ฟรี ไม่มีค่าธรรมเนียม เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ เทสโก้ โลตัส | Tescolotus
เช็คเบี้ยประกันรถยนต์ เปรียบเทียบราคาประกันรถยนต์ ประกันรถยนต์ชั้น 1 ประกันรถยนต์ชั้น 2 วิริยะ สินมั่นคง ไทยวิวัฒน์. โปรแกรมเช็คเบี้ย ประกันรถ ง่ายแค่ 3 คลิก - โปรแกรมเช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์
เปรียบเทียบเบี้ยประกันจากบริษัทชั้นนำมากกว่า 25 บริษัท ด้วยเบี้ยแคมเปญที่ถูกที่สุดของแต่ละบริษัท พร้อมข้อมูลต่างๆ ที่เกี่ยวกับบริษัทประกันภัย.
เช็คเบี้ยประกันรถยนต์ คำนวณเบี้ย เปรียบเทียบเบี้ยประกันภัย ฟรี! - เปรียบเทียบเบี้ยประกันจาก 20 บริษัทประกันภัยชั้นนำ โปรโมชั่นพิเศษและข้อเสนอประกันภัยรถยนต์ ประกันภัยชั้น1 ประกันภัยชั้น2+ ประกันภัยชั้น 3+ ...
การค้นหาที่เกี่ยวข้องกับ เช็คเบี้ย เช็คเบี้ยประกันรถยนต์ กรุงเทพประกันภัย เช็คประกันรถยนต์ วิริยะ เบี้ยประกันรถยนต์ 2+ เช็คประกันรถยนต์ ธนชาต เช็คเบี้ยประกันชีวิต เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ คุ้มภัย
เช็คเบี้ยประกันสังคม เช็คเบี้ยประกัน ไทยประกันชีวิต

<a href=https://www.facebook.com/prakuntook><u><b>เบี้ยประกันรถยนต์ หัก ณ ที่จ่าย</b></u></a> ‎

สินมั่นคงประกันภัย - ประกันสุขภาพ ประกันภัยรถยนต์ เราประกัน..คุณมั่นใจ ประกันรถยนต์ชั้น 1 (ซ่อมศูนย์) เบี้ยเริ่มต้น 15,800 บาท สามารถนำรถประกันที่เกิดอุบัติเหตุเข้าซ่อมที่ศูนย์ซ่อมรถยนต์ยี่ห้อนั้นๆได้ โดยจ่ายค่าเบี้ยประกันในอัตราที่ต่ำเป็นพิเศษ ประกันภัยรถยนต์ (Car Insurance) คุ้มครองครอบคลุมในยามที่คุณต้องอยู่บนท้องถนน แผนประกันภัยรถยนต์ (Car insurance) บริการที่ตอบสนองความต้องการของลูกค้าได้อย่างครบครัน.
ประกันรถยนต์ - เช็คราคาจากบริษัทประกันภัยชั้นนำ 20 บริษัท ฟรี!!! คุณจะมั่นใจได้เลยว่าคุณรับสิ่งที่ดีที่สุด และเหมาะสมที่สุด พร้อมส่วนลด และของแถมอีกมากมาย.
โบรกเกอร์ประกันภัยรถยนต์ เช็คราคาประกันรถ ประกันชั้น1 โบรกเกอร์ประกันภัยรถยนต์ กล้วยๆ เปรียบเทียบราคาประกันรถประเภท ประกันชั้น1, ประกันชั้น2+, ประกันชั้น 3+ จากแพ็คเกจประกันภัยรถยนต์ของบริษัทชั้นนำในเมืองไทย.
ประกันภัยรถยนต์ ประเภท 1 > เช็คเบี้ยประกันรถชั้น 1 ตามยี่ห้อรถ ประกันชั้น 1 สำหรับรถ ฮอนด้า, โตโยต้า,เชฟโรเล็ต,ฟอร์ด,นิสสัน,มิตซูบิชิ.
เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ | คอนโดบทความ รวบรวม บทความดีๆมากมายauntysafe.com/tag/เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์
ประกันภัยรถยนต์เป็นสัญญาระหว่างคุณและผู้ให้บริการประกันภัยที่ให้ความคุ้มครองความรับผิดรถยนต์เฉพาะสำหรับคุณ นี้เกี่ยวข้องกับการชำระเงินปกติของพรีเมี่ยมในส่วนของคุณ ...
ประกันภัยรถยนต์ ประกันรถยนต์ บัตรเครดิต สินเชื่อ - SILKSPAN เปรียบเทียบได้ ประกันภัยรถยนต์ ประกันรถยนต์ บัตรเครดิต สินเชื่อ - SILKSPAN เปรียบเทียบได้ด้วยตนเองแล้ววันนี้
ประกันภัยรถยนต์. เพียงเช็คเบี้ยประกันรถยนต์; กว่า 20 บริษัทชั้นนำ บริการประกันภัยรถยนต์ด้วยข้อเสนอพิเศษจากบริษัทประกันภัยชั้นนำหลายแห่ง ... อัตราเบี้ยประกันภัยชั้น 1 ราคาพิเศ
ษ พร้อมโปรแกรมชำระเบี้ยประกันภัยที่เหมาะสมกับคุณ การประกันภัยรถยนต์ ตารางความคุ้มครอง ประกันภัยรถยนต์ ภาคบังคับ (พ.ร.บ.) ความคุ้มครอง. วงเงินคุ้มครอง. 1. จำนวนเงินค่าเสียหายเบื้องต้น ได้รับโดยไม่ต้องรอพิสูจน์ความผิด. 1.1 ค่ารักษาพยาบาล ...
ประกันภัยรถยนต์ ชั้น1 2+ 3+ เช็คเบี้ยออนไลน์ ได้ราคาถูก ประกันภัยรถยนต์ ทุกประเภท ราคาถูก ทำง่าย จ่ายน้อย คุ้มครองก่อน ผ่อนได้ จ่ายเงินเมื่อตรวจสอบกรมธรรม์แล้ว.
การค้นหาที่เกี่ยวข้องกับ เช็คเบี้ยประกันรถยนต์ เช็คประกันรถยนต์ วิริยะ เบี้ยประกันรถยนต์ 2+ เช็คเบี้ยประกันรถยนต์ กรุงเทพประกันภัย ราคา ประกัน ชั้น 1 ธน ชาติ ประกันรถยนต์ โลตัส
ประกันภัยรถยนต์ชั้น1 ที่ไหนดี pantip เช็คเบี้ยประกันภัยรถยนต์ คุ้มภัย เช็คประกันรถยนต์ จากทะเบียน

<a href=https://share.724.co.th/insure/a/motor/AM00063001><u><b>เช็คเบี้ยประกัน รถยนต์</b></u></a> ‎

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama