Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Listopad 2007

Adventní věnce

26. listopadu 2007 v 9:45 | Helena |  kreativní dílna
Jelikož už příští neděle bude první adventní, udělaly jsme si v sobotu pěkný den, spojený s výrobou adventních věnců. Já vždycky dělám tradiční věnce na stůl se čtyřma svíčkama a jedlovým jehličím, ale inspirovat se můžete i netradičním slaměným věncem závěsným, který vyrobila Fijalka.

Seděla jsem modelem

19. listopadu 2007 v 21:47 | Helena |  jen tak
Už je to téměř dva roky, co jsem seděla modelem Bedřišce Uždilové. Bedřiška je mámina kamarádka a především úžasná malířka. Obraz objednala máma s poněkud nejasným místem pozdějšího uložení. Takže jsem nejdřív jezdila na sezení do ateliéru na Rajské zahradě plná nadšení, že budu mít hotový obraz u sebe, pak poněkud zklamaná, že vlastně nakonec skončí u našich. A jak to dopadlo?

Hovězí na česneku

19. listopadu 2007 v 10:24 oblíbené recepty
... s bramborovým knedlíkem a špenátem
Jak už jsem psala, kromě toho, že ráda o víkendu jezdím někam ven, mám taky moc ráda víkendy doma. Jedna z věcí, na kterou se těším je sobotní nebo nedělní dopoledne, kdy připravuji "nedělní" oběd (klidně může být i v sobotu) a pak tu chvíli, kdy se u něj sejdeme. "Nedělní" oběd je sváteční a mezi jinými jídly výjimečný. Narozdíl od všednodenních jídel sestává z masa a často čerpám z receptů našich babiček, stejně jako včera, kdy jsem připravovala hovězí na česneku.

Červená čočka Masoor Dhal

15. listopadu 2007 v 11:51 oblíbené recepty
Jelikož v anketě bylo pár hlasů i pro mezinárodní kuchyni, tak aby tu chudák francouzská sýrová polévka nebyla sama, přidávám dnes indický recept na červenou čočku. A tím i navazuji na minulý recept a pokračuji další netradiční surovinou. Červená čočka je už vlastně oloupaná a tudíž lépe stravitelná, nemusí se namáčet a je hotová raz dva. Jediný problém je snad v tom, že většina jídel z červené čočky se ve finále změní v kaši či polévku. To ale zrovna u indické kuchyně není na závadu. Červenou čočku dělám ráda a mnohem častěji, než čočku obyčejnou hnědou. Tu vařím snad jen tradičně na nový rok. Ikdyž letos jsme se oprostili od tradičního volského oka a čočky nakyselo a udělala jsem čočku na řecký způsob (s kořenovou zalelninou,...). Ale zpět do Indie.

Turecko 2007 - 5. Trek na Kačkaru

12. listopadu 2007 v 12:59 cestování
Středa, 12. září: Ráno snídáme pečivo a čaj opět v parku na náměstí a pak se vydáváme na otogar (= autobusové nádraží). Tam si kupujeme lístek do Pazaru, odkud pojedeme do hor. Za čtvrt hodiny už vyrážíme cestou podél černomořského pobřeží, jehož vody ke koupání příliš nelákají (nejen svou polohou u silnice). Přesto nějaké vášnivé plážisty vidíme. Z Pazaru pokračujeme dolmuşem do horské vesnice Ayder. Do odjezdu dolmuşe máme necelou půl hodinu na to nabrat benzín do vařiče a nakoupit jídlo na trek. Rychle vybíráme bulgur, polévky, sýry, sušenky a bábovky.

Bulgur se zelím

8. listopadu 2007 v 15:30 oblíbené recepty
Dnes přináším jeden recept na přání něčeho se zeleninou a netradiční surovinou. Navíc o bulguru budete číst v dalším článku z Turecka, kde byl v horách naším věrným průvodcem. Bulgur vzniká namáčením a sušením pšenice. Mimo jiné se při tomto procesu mění škroby na jednodušší cukry a tak je bulgur lehce stravitelný. Ale hlavně mi moc chutná.;-)