Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Březen 2008

Ořechový beránek

20. března 2008 v 21:56 | Helena |  oblíbené recepty
Letos mě Velikonoce zastihly poněkud nepřipravenou. Nemám naklíčené osení, žádná jarní výzdoba, ani jsem z jarní krabice nevytáhla drátkovaná vajíčka, která každý rok vyrábím. Ale oblíbeného ořechového beránka už mám v troubě. A zdá se, že letos nastává historický moment - poprvé mi nevytekl do trouby ;-). Tak tady je můj oblíbený recept. Nejraděj mám ořechového beránka sypaného cukrem, bez polevy.

Výročí

14. března 2008 v 0:05 | Helena |  jen tak
Dnes je to přesně rok, co jsem tu opublikovala první článek s tím, že nejspíš stejně nebudu mít co psát. Ale to by člověk nevěřil, kolik ho najednou napadá myšlenek, když o nich může někam psát a navíc ještě diskutovat. Budiž to inspirací všem těm, kteří o blogu či stránkách přemýšlí, ale zdá se jim, že nemají o čem psát. Naopak, za chvíli budete mít v hlavě a v "rozepsaných článcích" tolik myšlenek, že vás bude mrzet, že nestíháte všechno psát. A co se tu za ten rok všechno stalo?

Turecko 2007 - 7. Kapadokie

13. března 2008 v 14:16 | Helena, Honza |  cestování
Pátek, 21. září: Budíme se v pět ráno v Kayseri. Lístek do Göreme kupujeme po čaji v šest hodin a v sedm vyrážíme. Za další hodinu jsme v Göreme a kupujeme rovnou lístky do Olymposu na zítřejší noc. Už se těšíme na další díly sitcomu.
Míříme do blízkých turistických informací sehnat ubytování. Na jasnou poptávku po pokoji s koupelnou za třicet lir dostáváme odpověď, že si máme vybrat z nabídky na stěně a on nám řekne. Takto trávíme notný čas tím, že vybíráme a pokaždé je nám řečeno, že je to buď drahé nebo bez koupelny. Nakonec se trefíme a jdeme do blízkého hostelu. Ukazuje se, že to byla dobrá volba. Je tu příjemně, pokoj se skromnou koupelničkou za třicet lir i se snídaní.

Kuře na koňaku

7. března 2008 v 14:50 | Helena |  oblíbené recepty

Nedávno přišla vzácná návštěva a já prvně vyzkoušela kuře na koňaku. A je to opravdu něco výjimečného, jako ona návštěva. Nejprve mne zarazilo množství rozinek, které moc nemusím, nicméně bez nich by to nebylo ono, bylo by to příliš kyselé a rozinky výborně doladily chuť. Je to snadný recept na sváteční jídlo a takové recepty mě vždycky nadchnou.

Medovník

1. března 2008 v 12:09 | Helena |  oblíbené recepty
Jelikož všude slibují, jaký má být tento víkend opravdu ošklivý - deštivý, studený a větrný - přicházím s něčím, co výborně chutná pod dekou u kávy. Ovšem pusťte se do přípravy, až si budete jisti, že máte dostatek času, sil i trpělivosti. Jak jsme se tu onehdá bavili o tom, co považuji za snadné a co za náročné, tak medovník určitě patří do té druhé kategorie. Takový krásný podrobný popis přípravy mi vypsala babička, z jejíchž rukou je samozřejmě medovník nejlepší.