Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Játra husí (na studeno)

4. května 2008 v 15:43 |  oblíbené recepty
Až mě zaráží, že jsem se k přípravě téhle snadné lahůdky dostala až ve svých sedmadvaceti letech. Tentokrát jsem se rozhodla napsat recept ze staré "babiččiny" kuchařky.

Rozpustíme vnitřní sádlo nebo sádlo sebrané ze střev. Do očištěných jater zatím zapíchneme několik hřebíčků.
Pak je vložíme do sádla a zároveň k nim přidáme celou oloupanou cibulku nebo dvě. Nekrájíme ji, aby nezhnědla a sádlo nezhořklo. Zvolna na kraji plotny játra v sádle dusíme, až nejsou krvavá, což trvá podle velikosti 10-20 minut.
Hotová dáme do misky, zalijeme je přeceděným sádlem a necháme vychladnout. Podáváme je k večeři s chlebem místo pracné paštiky, solíme teprve při použití. Vydrží takto dlouho a je-li menší rodina, na několikrát.
Dobrá sestava: Chléb s husími játry a rajské jablko, paprika, okurka. Játra živí jako každé maso, chléb sytí a syrová zelenina dodává vitamíny.
Toliko "babiččina" kuchařka z roku 1948. Já snad dodám jen to, že husí sádlo jsem koupila, játra mohou být i kuřecí a já jsem je předem pokrájela. Také se mouhou přidat mandle (pražené mandle jsem zamíchala nakonec do rozpuštěného sádla). Recept na "pracnou" paštiku brzy též dodám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama