Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Březen 2009

Kyrgyzstán 2008 - 3. kolem jezera Ala Köl v obrázcích

31. března 2009 v 17:55 | Helena |  cestování


Čtvrtek, 21. srpna 2009

Ráno vstváme a cítíme, jak sluníčko pomalu prohřívá zemi. Já a Honza S. se jdeme koupat do ledového jezera (lézt se tam musí natřikrát, než je člověk natolik osvěženej, aby si aspoň pár minut zaplaval). Ale je to nádhera. Okolí je tu krásnější nejen než to, co má bazén v Praze 4 Podolí, ale dokonce i než okolí Měchenické plovárny.;-)

Kyrgysztán 2008 - 2. Karakol a cesta k jezeru Ala köl

11. března 2009 v 21:14 | Helena |  cestování

Pondělí 18. srpna 2008


Ráno vstáváme brzy a jdeme nejprve do geodetického ústavu pro mapy na plánované treky. Nejsou sice nejlevnější, ale nikde jinde se tu mapy neseženou. Pak už míříme na místní vagzal (autobusové nádraží), hledáme maršrutku do Karakolu, kupujeme banány a za necelou hodinu vyjíždíme.

Příběh věcí, Milionáře z chatrče a Předčítače

4. března 2009 v 12:35 | Helena |  filmy
Důvod pro tento mezirubrikový článek je ten, že toto video: http://video.google.com/videoplay?docid=8527248226048886347 u mě vyvolalo jisté přemýšlivé rozpoložení o tom, co vlastně člověk k životu potřebuje a filmy Milionář z chatrče a Předčítač mě v tomto rozpoložení zastihly a vyvolaly další otázky. Předem se omlouvám, pokud tento článek bude působit zmateně, pokusím se zkompilovat spoustu myšlenek a otázek, které se mi honí hlavou už pár týdnů. Možná pro začátek doporučuji shlédnout ono video popisující příběh věcí.

Kyrgyzstán 2008 - 1. Biškek

1. března 2009 v 11:58 | Helena |  cestování

V druhé půlce srpna - ano opravdu tak dávno - jsme s Honzou a jeho dvěma protřelými dobrodruhy a parťáky z cest minulých podnikli výpravu na jedno z nejromantičtějších míst. Ano, nebylo to ani Las Vegas, ani Hawaii (na obou místech jsem byla, tak můžu srovnávat ;-)), ale Kyrgyzstán. Tamní hory jsou opravdu nevšedním zážitkem, nabízejícím regeneraci všem smyslům otupeným koukáním do počítače. Mimo to je tam i levně, vezmeme-li to z jiného úhlu pohledu.;-).
S článkem sice přicházím trochu pozdě, nicméně snad stihnu alespoň půlku cesty do doby, než si začnete plánovat své letní dovolené. Pokud byste se nechali inspirovat, tak pro Kyrgyzstán onu druhou půlku srpna vřele doporučuju. Neprší a v horách ještě není taková zima.