Každé zbytečné slovo je zbytečné. (Jára Da Cimrman)

Květen 2009

Domácí "chalva" z tahini za minutu

28. května 2009 v 11:04 | Helena |  moje recepty
Když máte chuť na něco sladkýho ... nesnězte to první na co přijdete (mimochodem taky dost hrozná reklama - šup monitor do sebe ;-)) ... udělejte si během minuty poměrně zdravou (v rozumném množství) tradiční pochoutku:

Smíchejte pastu tahini (tu bez soli, čistě jen ze sezamových semínek) s medem (dle chuti) a přisypejte to, s čím máte chalvu rádi. Já dala vlašský ořechy, ale můžou to být i jiné ořechy (pistácie, mandle, kešu,...) nebo rozinky či jiné sušené ovoce, případně i kakao.

Takhle připravená chalva je poněkud polotekutá, ale moc dobrá. Když se dá do lednice, tak trochu ztuhne, ale jedli jsme ji z mističky.

Kyrgyzstán 2008 - 4. Ke zlatému prameni

4. května 2009 v 22:38 | Helena |  cestování


Čtvrtek, 21. srpna 2008 (pokračování)
Ze své procházky kolem jezera se vracím dřív než kluci a jelikož je moc dobře vidět, co nás čeká za cestu do sedla a že je velká šance, že budu zdržovat, pokud vyrazíme všichni stejně, balím náš stan, abychom získali trochu náskok. Kluci přichází před jednou hodinou, obědváme, já se posilňuju zázraky slibující americkou energetickou vodičkou od Honzy S. a rychle, aby účinky nevyprchaly ;-), se vydáváme s Honzou napřed do průsmyku. Je to sice jen 350 výškových metrů, ale ne o moc dál na dálku a cesta strmě nahoru po suti je vyčerpávající. Postupujeme po 20ti krocích.